Gaming News, czyli konsolowy przegląd tygodnia (#2)

Witamy w kolejnym odcinku przeglądu branżowego. W ostatnim tygodniu sporo się działo, a to za sprawą posunięć Google, które zapoczątkowało rewolucję na serwisie YouTube. Ponadto dowiedzieliśmy się, kiedy nowa część Halo trafi na rynek, widzieliśmy debiut nowego BWM w Gran Turismo 6 i wiele innych, ciekawych rzeczy – miłej lektury!

gran-turismo-6-logo

Na początku tygodnia poznaliśmy pierwsze, branżowe recenzje mocarnego Gran Turismo 6. Była to również szansa, aby twórcy pochwalili się swoją efektowną polityką promocyjną. Kazunori Yamauchi, legendarny projektant serii i amatorski kierowca wyścigowy, zasiadł za kierownicą BMW M4 Coupe. Nie przybrało by to tak istotnego znaczenia, gdyby nie fakt, iż niemiecki koncern nigdy wcześniej nie prezentował koncepcyjnego samochodu, który jak się okazuje, trafi do sprzedaży w roku 2014. Każdy z Was, dzięki rozszerzeniu do GT6, może samoczynnie przetestować wspominaną beemkę w wersji cyfrowej.

W przyszłym roku Halo 5 zadebiutuje na Xbox One. Twórcy przyznają, iż decyzja o wydaniu części czwartej wpłynęła na przyszłość serii i jej absencję na premierze Xbox One. Phil Spencer, wiceprezydent Microsoft Studios stwierdza, iż prace nad tak ogromnym projektem, który miałby zdążyć na premierę nowej konsoli, musiały by się rozpocząć już w roku 2010. Taka polityka wykluczyłaby powstanie części na wysłużonego Xboksa 360 i zmuszenie fanów do kolejnych lat oczekiwania na kontynuację ich ukochanej gry. 343 Industries wykonało kawał dobrej roboty, tym samym opanowało schematy jakimi rządzi się flagowa marka giganta z Redmond.

Call of Duty: Ghost doczekało się pierwszego, można powiedzieć ”dzikiego”, rozszerzenia o nową zawartość. Oczywiście słowo ”rozszerzenie” jest tutaj użyte na wyrost, ponieważ Activision zaoferowało nam możliwość zakupu wilczego czteronoga, który zmieni na warcie naszego psiaka.  Wilk dostępny będzie po pobraniu aktualizacji nazwanej THE WOLF: Guard Dog Killstreak Skin. Czworonożny komandos wesprze Was na polu bitwy, efektownie kąsając wrogów w rozgrywkach wieloosobowych.

wolf

Świetnie przyjęte Rayman Legends powróci na konsolach nowej generacji. Ubisoft zapowiedziało to wydarzenie świetnym zwiastunem ze Snoop Doggiem w roli głównej. zadebiutuje na PlayStaion 4 i Xbox One już 28 lutego przyszłego roku. Gra nie będzie jednak pospolitą konwersją z poprzedniej generacji, a raczej dopieszczonym wizualnie, wzbogaconym o nową zawartość Raymanem.

Jedną z istotniejszych informacji tego tygodnia był zwiastun promocyjny i cena drugiego sezonu, znakomitej gry Telltale Games, The Walking Dead. Tym razem wcielimy się w postać, nie do końca bezbronnej, Clementine, która postara się przetrwać w skażonym świecie opanowanym przez zombies. Twórcy opierają projekt o te same schematy co wcześniej, ten sam silnik graficzny, rozwiązania gameplay’u i wciągającą historię. Drugi sezon The Walking Dead będzie można uż 17 grudnia, gdzie za całą serię przyjdzie nam zapłacić 23 dolary. Kolejne odcinki The Walking Dead ukazywać się będą co dwa tygodnie.

The-Walking-Dead-Game-Banner

Firma Ubisoft potwierdziła datę premiery pierwszego dodatku do Assassin’s Creed IV: Black Flag. Rozszerzenie nosi nazwę Krzyk Wolności i trafi do sprzedaży już 18 grudnia. Zainteresowani żeglarze poznają przyjaciela głównego bohatera. Dodatek zapowiada się na dość spory – już wcześniej Ubisoft zapowiadało, iż całość potrwa dobre cztery godiny. Paczka składać się będzie z dziewięciu misji, w których wcielimy się w Adewale.  Krzyk Wolności dostępny będzie już w przyszłym tygodniu na konsolach Sony, dokładnie 18 grudnia.

Firma Google rozpoczęła plan ”czyszczenia” serwisu YouTube z nie przemyślanych, niezgodnych z prawem, słabej jakości treści wideo. Tym samym, wielu twórców tak zwanych ”let’s play’ów” odczuło to na własnej skórze – blokowano całe treści, niezgodne z polityką Google. Zabieg ten ma na celu zmniejszenie łamliwości prawa, jak również wpływ na jakość oferowanej zawartości przez YouTube. Dla graczy znaczy to tyle, iż nie będą oni już zalewani słabej jakości filmami, które prezentują słaby poziom merytoryczny. Najbardziej oberwie się tym, którzy publikowali długie, często pełne zapisy z rozgrywki, które niczym nie skrępowane łamały prawa własności intelektualnej producentów.

Ubisoft, a dokładniej jeden z jej pracowników o nazwisku Laurent Detoc, wyjaśniła nam sytuację Rainbow Six. Jeszcze w roku 2011 twórcy prezentowali nam fragmenty rozgrywki z Rainbow Six: Patriots. Od tamtej pory słuch o projekcie zaginął. Najmocniejsza marka w rękach Ubisoft, i najbardziej zasłużona, będzie musiała jednak jeszcze poczekać na powrót. Patriots zostało skasowane ze względu na wadliwe działanie. Nowy projekt, jego nazwy jeszcze nie podano, będzie dostępny na konsolach nowej generacji. Laurent tłumaczy, iż twórcy mają teraz dostęp do nowych konsol, co skutkuje rozpoczęciem prac od podstaw.

R6

 

Na koniec zachęcam Was do zapoznania się z filmikiem poniżej. Jest to materiał dziennikarzy z kanału Machinima, którzy grali w Assassin’s Creed IV i …a zresztą, sami zobaczcie!

Written By
More from konadmin

Trzydziesty odcinek PlayStation Polska Tv

Polski odział Sony od dłuższego czasu wypuszcza kolejne odcinki ciekawego programu publistycznego,...
Read More