Gaming news, czyli branżowy przegląd tygodnia!

Branżowy raport będzie swoistym cyklem informacyjnym, który zamieszczać będziemy każdej, kolejnej niedzieli. Celem przeglądu jest zgrabne naświetlenie istotniejszych informacji z branży gier minionego tygodnia.

Gaming news

Początek tygodnia to nieciekawy komentarz twórców, średnio przyjętego, Little Deviants. Kenny Linder uważa, iż Nintendo Wii U nie jest wstanie być konkurencyjnym przedmiotem na rynku. Co więcej, Linder zbudował wokół tego ciekawą tezę, mówiącą o rychłej klęsce konsoli Nintendo i braku jej obecności w końcówce 2014 roku.

“Rynek zbytu opierać się będzie na czterech głównych odłamach, czyli PlayStation 4, Xboksie One, jak również dwóch starszych konsolach Sony i Microsoftu. Na tym tle nie widzę miejsca dla biednego Super Mario 3D World. Jeżeli gry nie będą pożądane, to znikną z półek sklepowych, a to będzie rychły koniec Wii U.”

Sieciowy Final ukaże się na PlayStation 4 w kwietniu przyszłego roku – o czym poinformowało dzisiaj Square Enix. Zanim jednak w pełni zanurzymy się w Final Fantasy XIV: A Realm Reborn czeka na nas beta. Poprzedzające premierę testy rozpoczną się w dniu japońskiego startu PS4 (22 lutego 2014 roku), zaś pełna wersja A Realm Reborn wskoczy na półki sklepowe 4 kwietnia.

Na początku tygodnia zaprezentowano Yakuza: Restoration (Ishin) w pełnej krasie na PlayStation 4. Gra opowiada nam ciekawą historię, Mechanika rozgrywki nie uległa zbytnim zmianom. Nadal obserwujemy protagonistę zza jego pleców oraz poruszamy się po kolejnych lokacjach, likwidując przy tym napotkanych przeciwników. Jako broni możemy użyć zarówno samurajskiej katany, broni palnej, jak i własnych pięści. Zmian doczekał się za to system fizyki i motion-capture. Nad oba tymi elementami pracowano w pocie czoła, co skutkuje niezwykle autentycznym obrazem rzeczywistości płynącym z ekranu.

Zasmakowaliście już Battlefielda 4 w wersjach na PlayStation 4? Jeżeli tak, to Electronic Arts szykuje dla Was świetne wiadomości. Twórcy wydadzą zapowiadany już od dawna, pierwszy dodatek. ”Chińska Nawałnica” jest rozszerzeniem, które dorzuci do rozgrywki cztery nowe mapy, kilka nowych broni, pojazdy oraz akcesoria – zwiastun ”Chińskiej Nawałnicy” poniżej.

Freedom to Cry, pierwsze rozszerzenie do czwartej odsłony Assassin’s Creed zostało zapowiedziane. Już w grudniu będziecie mogli powrócić, jeżeli w ogóle stamtąd wychodziliście, do świata wirtualnych Karaibów. Rozszerzenie pojawi się 17 grudnia i przyniesie, jak twierdzi Ubisoft, aż cztery dodatkowe godziny rozgrywki – czekamy!

Assassins-Creed-4-black-flag-kenway-banner1

Deweloperzy The Elder Scrolls Online zaprezentowali w sieci kilka minut rozgrywki z ich projektu. Trzeba przyznać, iż rozwój bohatera robi wrażenia. Gra ukaże się w przyszłym roku na konsolach nowej generacji. Developerzy przechwalają się coraz ciekawszymi mechanizmami rozgrywki i czarują nas audiowizualnymi doznaniami – wideo poniżej.

[plotka] Czekacie na DriveClub z utęsknieniem? Wiele wskazuje na to, iż już w lutym, czyli na oficjalną premierę PlayStation 4 w Japonii, zdążą się wyrobić twórcy z Evolution. Projekt zaliczył opóźnienie, ale plotki głoszą, iż premiera odbędzie się 22 lutego 2014, czyli wtedy, kiedy w przybliżeniu zapowiadało Sony.

Szóstego grudnia miało premierę mocarne Gran Turismo 6. Twócy z Polyphony Digital długo kazali nam czekać na kolejny tytuł z tej serii. W grze umieszczono tor wyścigowy na ulicach miasteczka Ronda. Hiszpańscy fani serii, i mieszkańcy, postanowili podziękować w iście festiwalowy sposób za umieszczenie ich okolicy w Gran Turismo 6. Zapis z imprezy poniżej, recenzja Gran Turismo 6 już wkrótce!

Polska premiera PlayStation 4 odbyła się bez większych wpadek. Na imprezę przybyło wielu celebrytów, dziennikarzy branżowych jak również wygłodniałych technologii graczy. Rodzimy oddział Sony przygotował krótki zapis wideo z tej imprezy – sprawdźcie sami!

Written By
More from konadmin

Battlefield 3 jednak z online pass

Osoby mające zamiar kupić w przyszłości używany egzemplarz Battlefield 3 muszą przyszykować...
Read More