Gamescom 2014- Until Dawn dostarczy nam 9 godzin rozgrywki

Until Dawn to przygodowa gra utrzymana w konwencji horroru, za którą odpowiedzialne jest brytyjskie studio Supermassive Games. Until Dawn będzie tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 4. Twórcy zapowiedzieli, że gra starczy na 9 godzin oraz posiadać będzie wiele zakończeń.

Fabuła Until Dawn oparta jest na schematach hollywodzkich horrorów klasy B.

Twórcy zapowiadają, że ich najnowsza gra starczy nam na 9 godzin oraz posiadać będzie „setki zakończeń”. Ponadto według najnowszych informacji Until Dawn działa na zasadzie „Efektu Motyla”, co oznacza, że rozgrywka będzie podzielona na małe ścieżki narracyjne. Twórcy podkreślają, że wszystko w grze zależy od wyborów graczy i dosłownie każdy nasz ruch może mieć wpływ na dalszy przebieg rozgrywki, czego skutkiem mają być wspomniane setki zakończeń.

Supermassive Games poinformowało, że podczas rozgrywki w Until Dawn przyjdzie nam pokierować wszystkimi ośmioma bohaterami i tylko od naszych decyzji zależeć będzie, który z nich przeżyje. Twórcy podkreślają również, że historia, która zostanie opowiedziana w grze tak nam się spodoba, że będziemy chcieli przejść ją jeszcze raz, a przy okazji będziemy wykonywać inne czynności, aby zobaczyć inne zakończenie całej opowieści. Miejmy nadzieję, że twórcy nie rzucają słów na wiatr i „setki zakończeń” , o których mówią będą się różniły od siebie w znaczącym stopniu.

Until Dawn trafi wyłącznie na najnowszą konsolę Sony, czyli na PlayStation 4. Twórcy nie podali dokładnej daty premiery gry, ale prawdopodobnie Until Dawn trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

More from Mikołaj Ciesielski

Gamescom 2014- Świeży gameplay z Obcy: Izolacja

Za grę Obcy: Izolacja odpowiedzialne jest studio Creative Assembly, natomiast wydawcą tej...
Read More