Gamescom 2014 – nowe materiały wideo z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Na targach w Kolonii zaprezentowano nowe materiały wideo z gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Hideo Kojima, producent gry, udostępnił sporo zapisków z rozgrywki.

Metal Gear Solid V: The Pantom Pain jest poprzedzone Ground Zeroes, które jest swoistym prologiem do rozgrywki właściwiej.
Metal Gear Solid V: The Pantom Pain jest poprzedzone Ground Zeroes, które jest swoistym prologiem do rozgrywki właściwiej.

Firma Konami również zorganizowała swój pokaz na targach gamescom 2014. Główną atrakcją była prezentacja gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Nie otrzymaliśmy jednak nowych elementów rozgrywki, tylko inne podejście do ukończenia znanej już z kilku wcześniejszych prezentacji misji. Pokazowi towarzyszył oczywiście sam Hideo Kojima, która był obecny w halach wystawowych Kolonii.

Już na samym wstępie japoński producent podkreślił, że filmik ma nam uzmysłowić, na jak wiele sposobów będziemy w stanie ukończyć wybraną misję. Właśnie z tego powodu oglądamy fragment gry, który prezentowany był już na tegorocznych targach E3. Powrócimy więc do Afganistanu, a naszym celem będzie uwolnienie naszego przyjaciela Millera z rąk terrorystów.

Generalnie można się zachwycać oprawą graficzną. Na mnie osobiście wrażenie robią szczegóły otoczenia oraz mimika twarzy naszych bohaterów. Wstępna scenka filmowa ukazuje nam pietyzm w wykonaniu sylwetek bohaterów oraz animacji koni. Jednakże będziecie musieli się przyzwyczaić do pewnych ”dziwactw”, jak chociażby wysyłanie do swojej bazy kóz, kontenerów czy strażników za pomocą sprzętu przenośnego. 

Metal Gear Solid V jest oparte o nowoczesną technologię Fox Engine, która jest wstanie generować obszerne lokacje pełne detali, szczegółów, jak również zaawansowaną animację bohaterów i mimikę twarzy. Gra powinna trafić na półki sklepowe w tym roku, aczkolwiek oficjalnej daty premiery jak dotąd brak. Czekamy z niecierpliwością!

Written By
More from Patryk

Rzućcie okiem na okładki edycji limitowanych Wiedźmin 3: Dziki Gon

W sieci zostały opublikowane szkice okładek gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, które...
Read More