Gamescom 2014- Kilka informacji na temat Silent Hills prosto od Hideo Kojimy

Silent Hills to najnowsza odsłona kultowej serii horrorów. Nad najnowszą częścią cyklu pracuje Hideo Kojima oraz Guillermo del Toro, a w produkcję zaangażowany jest także aktor Norman Reedus. Podczas targów Gamescom Kojima podzielił się kilkoma informacjami, na temat najnowszej odsłony Silent Hill.

Hideo Kojima to znany japoński producent gier wideo, który zasłynął na rynku dzięki serii Metal Gears Solid.

Jeden z redaktorów serwisu WhatlfGaming spotkał na targach Gamescom Hideo Kojime i postanowił wypytać go o najnowszą odsłonę serii Silent Hill, za którą odpowiedzialny jest japoński producent. Pytania dotyczyły głównie perspektywy z jakiej przyjdzie nam grać w najnowszej odsłonie serii, ponieważ w P.T, czyli interaktywny teaserze Silent Hills, poczynania naszej postaci oglądaliśmy z perspektywy pierwszej osoby, co dla serii jest dość nietypowe. Drugą sprawą, o którą zapytano Kojime była otwartość świata. Ponadto Japończyk postanowił podać rok premiery gry.

„Podczas tworzenia gry cały czas krążymy pomiędzy pozwoleniem graczowi rozegrania całej gry z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, lub też na ustawienie kamery TPP, gdzie tylko niektóre miejscówki będą obligatoryjnie dostępne z widokiem pierwszej osoby. Niemniej chcemy pokombinować z pierwszoosobowym widokiem. 

Silent Hills wyjdzie prawdopodobnie w 2016 roku, także jeszcze sporo czasu. FOX Engine (silnik na, którym działać będzie najnowsza odsłona Silent Hill) został stworzony z myślą o otwartych przestrzeniach. Nie mogę nic więcej powiedzieć na temat designu gry.”

Jak widać do premiery Silent Hills jeszcze sporo czasu, a więc na konkrety w postaci gameplay będziemy musieli jeszcze poczekać najpewniej do przyszłego roku. Ponadto fani serii dzięki powyższym słowom Hideo Kojimy powinni się nieco uspokoić, ponieważ Japończyk wyjaśnił, że prawdopodobnie w grze dostępny będzie widok z trzeciej osoby, który jest charakterystyczny dla serii Silent Hill. Niemniej pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje z nadzieję, że producentom najnowszej odsłony cyklu uda się zadowolić zarówno weteranów Silent Hill jak i nowych graczy.

More from Mikołaj Ciesielski

Styx: Master of Shadows- zwiastun premierowy

Styx: Master of Shadows to gra akcji z elementami skradanki, za którą...
Read More