Gamescom 2014- Ekskluzywność Hellblade to nie wynik umowy z Sony

Hellblade będzie widowiskową grą akcji, która zostanie osadzona w świecie fantasy. Za tytuł ten odpowiedzialne jest studio Ninja Theory, znane m.in z DMC: Devil May Cry czy Heavenly Sword. Twórcy postanowili wypowiedzieć się dlaczego ich najnowsza gra trafi tylko na PlayStation 4.

Ninja Theory postanowiło sfinansować produkcję Hellblade z własnych środków.

To dość niecodzienna sytuacja gdy sam deweloper decyduje, że jego gra trafi wyłącznie na jedną konsolę. A właśnie tak jest w przypadku Hellblade, które zostało zaprezentowane na konferencji Sony podczas tegorocznych targów Gamescom. Całą sytuację postanowił wytłumaczyć w rozmowie z DualShockers jeden z członków Ninja Theory, a dokładniej Dominic Matthews.

„Powód takiej decyzji jest prosty i wcale nie chodzi tutaj o pieniądze. O takim ruchu zadecydował zdrowy rozsądek osób decyzyjnych, które stwierdziły, że zespół składający się tylko z 12 osób nie będzie w stanie tworzyć gry, które trafi na kilka platform w tym samym czasie.”

Warto dodać, że Ninja Theory postanowiło sfinansować Hellblade z własnej kieszeni, co oznacza, że będzie to gra indie, lecz twórcy zapowiadają, że ma ona prezentować poziom wysokobudżetowych produkcji, Ponadto twórcy podkreślili, że Hellblade to czasowy tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4, który może zachować taki status na długo, a nawet na zawsze. Niestety twórcy nie podali dokładnej, a nawet przybliżonej daty premiery gry. Miejmy nadzieję, że nastąpi to niedługo, a twórcy jak najszybciej będą chcieli oddać swoją najnowszą produkcję w ręce graczy.

More from Mikołaj Ciesielski

Drzewko umiejętności Aidena i mapa świata. Kolejne przecieki z Watch Dogs.

Watch Dogs oficjalnie zadebiutuje dokładnie za tydzień. Mimo te w sieci roi...
Read More