Freedom Wars – pierwszy, duży tytuł na PlayStation Vita w tym roku?

W sieci pojawił się anglojęzyczny zwiastun Freedom Wars. Gra Japan Studio, która ukaże się na początku 2014 roku na PlayStation Vita, kładzie nacisk na kooperację między graczami, a sami twórcy przyznają, że właśnie pod tym względem jest unikatowa na rynku gier.

Playstation-Banner

Freedom Wars trafi na półki sklepowe dopiero w przyszłym roku, mimo to, zachęcam Was do obejrzenia poniższej prezentacji, myślę że warto, zważywszy na fakt małej ilości gier kładących nacisk na kooperację na PlayStation Vita. W grze wcielamy się w chłopca, buntownika, mieszkającego w wielkiej metropolii, gdzie nie jest respektowane prawo do życia i wolnej woli. Świat ukazany w grze jest przesiąknięty post apokaliptycznym charakterem, toteż przeciwnicy są najczęściej futurystycznymi robotami, wielkości budynku mieszkalnego. Generalnie, tytuł reprezentuje gatunek akcji, łączący w sobie elementy eksploracji otoczenia i zręcznościowy charakter rozrywki. Twórcy starali się wykorzystać potencjał konsoli PlayStation Vita, toteż wiele zależeć będzie od umiejętności okiełznania panelu dotykowego. Warstwa audio video utrzymana została w stylistyce anime, co więcej, położono wyraźny nacisk na dynamikę i widowiskowość starć. Jak już wspominałem we wstępie, gra kładzie nacisk na kooperację, dzięki której możemy bawić się nawet z kilkoma graczami jednocześnie. Rozgrywka w głównej mierze rozbija się o starcia z wielkimi przeciwnikami, z którymi pojedynczy wojownik nie dał by sobie rady. W tym miejscu gracz musi odpowiednio dobierać umiejętności, zaopatrzenie i uzbrojenie, aby grupa składała się w jedną, groźną całość.

Freedom Wars jest kolejnym, dużym tytułem wydanym na PlayStation Vita. Po Killzone: Najemnik i Tearaway, jest to jedna z tych gier, których zadaniem jest napędzenie sprzedaży konsoli. Czy ten zabieg się powiedzie, czy gra odniesie sukces? Rzućcie okiem na poniższy trailer i sami zdecydujcie, czy trafi w Wasze gusta i portfele.

Written By
More from Patryk

Zobacz kilkuminutowy gameplay z gry Batman: Arkham Knight

Rocksteady przygotowują Batman: Arkham Knight od dłuższego czasu. Gra już w przyszłym...
Read More