Freedom Wars – pierwsze minuty z rozgrywki, tylko na PlayStation Vita

Freedom Wars to osadzona w realiach science-fiction gra akcji przeznaczona na platformę PlayStation Vita. Twórcy gry, studio Sony Computer Entertainment, opublikowali w sieci pierwsze minuty z gry.

PlayStation-Vita-Preorder-Bonus-Banner-614x239

PlayStation Vita na gwałt potrzebuje naprawdę jakościowych tytułów. Sony jak dotąd odcina kupony od swoich znanych marek, przenosząc je na ekrany mocarnej Vity. Freedom Wars jest już zapowiadany od dłuższego czasu, jako gra przeznaczona tylko i wyłącznie na ten sprzęt. Zachodni gracze zdają sobie sprawę, że tytuł jest przesiąknięty japońskim klimatem, charakterystyką świata gry, jak również specyficzną rozgrywką. jak dotąd nie otrzymaliśmy porządnej porcji materiałów z tej gry. Dziś w internecie pojawiły się świeże zapiski wideo z produkcji Sony Computer Entertainment. Twórcy zamierzają nam przedstawić pierwsze minuty z grą, to w jaki sposób rozpoczynamy rozgrywkę, jak prezentują się modele postaci, wrogów jak i otoczenie. Muszę przyznać, że jak na grę o rodowodzie kieszonsolek Freedom Wars wygląda naprawdę rewelacyjnie.

Autorzy gry otwarcie przyznają, że starali się wykorzystać potencjał konsoli PlayStation Vita, dlatego też wiele zależeć będzie od umiejętności okiełznania panelu dotykowego. Warstwa audio wideo utrzymana została w stylistyce anime, co więcej, położono wyraźny nacisk na dynamikę i widowiskowość starć. Jak już wspominałem we wstępie, gra kładzie nacisk na kooperację, dzięki której możemy bawić się nawet z kilkoma graczami jednocześnie. Rozgrywka w głównej mierze rozbija się o starcia z wielkimi przeciwnikami, z którymi pojedynczy wojownik nie dał by sobie rady.

Freedom Wars jest kolejnym, dużym tytułem wydanym na PlayStation Vita. Po Killzone: Najemnik i Tearaway, jest to jedna z tych gier, których zadaniem jest napędzenie sprzedaży konsoli. Czy ten zabieg się powiedzie, czy gra odniesie sukces?

Written By
More from Patryk

Quantum Break wygląda fenomenalnie w akcji

Quantum Break otrzymało kolejny materiał wideo z elementami rozgrywki. Tytuł prezentuje się...
Read More