Fragment rozgrywki z Dragon Age: Inkwizycja pochodzący z zamkniętego pokazu gry!

Dragon Age: Inkwizycja to kolejna część znanej serii gier cRPG. Premiera zaplanowana jest na 10 października tego roku, a platformy docelowe to komputery osobiste, PlayStation 4, PlayStation 4 oraz Xbox One i Xbox 360. Należy wspomnieć, że jest to chyba najbardziej wyczekiwana gra RPG w tym roku.

Czy Dragon Age: Inkwizycja spełni oczekiwania fanów serii?

Na targach E3 pokazano kilka fragmentów rozgrywki z Dragon Age: Inkwizycja. Gra została także zaprezentowana m.in na konferencji Electronics Arts. Ale ponadto twórcy gry, czyli BioWare postanowili zorganizować jeszcze jeden pokaz, ale za zamkniętymi drzwiami, a pokazane tam materiały nie miały trafić do sieci. Stało się jednak inaczej i właśnie na poniższym filmiku możemy zobaczyć co zostało pokazane za zamkniętymi drzwiami.

Dragon Age: Inkwizycja działa na silniku Frostbite 3, który graczom znany jest przede wszystkim z najnowszej odsłony serii Battlefield. W związku z tym oprawa audiowizualna gry stoi na bardzo wysokim poziomie. Podczas targów E3 mogliśmy zaobserwować dłuższe materiały z rozgrywki, dzięki czemu widać jak na dłoni postęp względem poprzednich odsłon serii. W Inkwizycji przemierzymy wielkie lokacji, które są wypełnione po brzegi roślinnością, tajemniczymi budowlami, kapliczkami oraz zamczyskami. Ciekawym patentem w trakcie rozgrywki są pewne punkty (wizjery), dzięki którym możemy rzucić okiem na całą pobliską okolicę, oraz odkryć w ten sposób poukrywane specjalne przedmioty.

 Na zamkniętym pokazie zaprezentowano również elementy eksploracji otoczenia, walki oraz widok strategiczny. Całość robi wielkie wrażenie, jeszcze w tym roku sprawdzimy to osobiście. 

More from Mikołaj Ciesielski

Nowy, magiczny zwiastun Ori and the Blind Forest

Ori and the Blind Forest to unikatowa, dwuwymiarowa gra platformowa, za którą...
Read More