Forza Motorsport 6 nie spodobało się w Japonii i gra sprzedaje się słabo

Forza Motorsport 6 jest rewelacyjną grą na Xbox One, szczerze powiedziawszy, to najlepsza gra wyścigowa na rynku. Mimo to w Japonii nie przebiła się nawet do pierwszej dwudziestki w pierwszym tygodniu po premierze. Gra sprzedaje się słabo i nie ma na nią popytu.

Co ciekawe, gry z serii Forza Motorsport swojego czasu były bardzo popularne w Japonii, szczególnie w okresie panowania Xboksa 360. Japończycy uwielbiają sporty motorowe oraz gry wideo o tej tematyce. Mimo to wielka premiera gry Forza Motorsport 6 nie zainteresowała graczy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Tytuł Turn10 nie załapał się po premierze nawet do pierwszej dwudziestki najlepiej sprzedających się gier w Japonii.

Tragedia marketingowa gry Forza Motorsport 6 polega na tym, że w tydzień po premierze gry zdołano sprzedać tylko cztery tysiące sztuk. Co więcej, grze udało się sprzedać 737 egzemplarzy konsoli Xbox One, co również nie jest powodem do zachwytu dla tamtejszego oddziału Microsoftu. Dlaczego Japonia opiera się tak genialnej grze wyścigowej?

Trudno to stwierdzić, bo przecież w przeszłości Forza Motorsport była lubiana wśród tamtejszych graczy. Druga część serii sprzedała się w pierwszym tygodniu po premierze w ilości 14,775 sztuk. Forza Motorsport 3 na Xboksa 360 również zaliczyła świetny wynik, mianowicie sprzedano 31,202 kopii gry. Forza Motorsport 4 rozeszła się w ilości 24,854 egzemplarzy, zaś piąta odsłona serii na Xbox One już w 6,093 kopii. Wygląda więc na to, że problem tkwi nie w samych grach, bo one są znakomite, ale w podejściu do Xbox One na terenie Japonii. Najwyraźniej tamtejsi gracze nadal nie są przekonani do tej konsoli.

Forza Motorsport 6 jest znakomitym tytułem, który działa w wysokiej rozdzielczości 1080p oraz oferuje zaawansowany model jazdy i zmienne warunki atmosferyczne. Aktualnie jest to najlepsza gra wyścigowa na rynku ze średnią ocen na poziomie 87 punktów (Metacritic).

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=0CXqEHMgiFg” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55fbcd9c66f2b66b49cbf728″]

Written By
More from Patryk

Batman: Arkham Knight – zapowiedź PS4/Xbox One

Batman: Arkham Knight to gra przygodowa gra akcji, która ukaże się na...
Read More