Forza Motorsport 6 kontra F1 2015 na Xbox One

Gier wyścigowych na konsoli Xbox One jest pod dostatkiem. To z pewnością przyjemna sytuacja dla wszystkich fanów gatunku, ale na którą z nich się zdecydować w ostateczności?

Zależy jak spojrzeć na wybór gry wyścigowej na Xbox One, bo przecież konsola Microsoftu w istocie ma wiele do zaoferowania. Jest Forza Horizon 2, czyli nielegalne wyścigi, festiwal motoryzacji i tuning. Jest Forza Motorsport 6, czyli wysokiej jakości symulator na długie godziny, a jeszcze przecież Codemasters udostępniło swoje znakomite F1 2015.

Właśnie te dwie ostatnie gry postanowiła porównać redakcja Team VVV, a więc specjaliści od gier wyścigowych na platformie YouTube. Na specjalnie przygotowanych stanowisku do ogrywania racerów porównano ze sobą gry Forza Motorsport 6 oraz F1 2015. Oczywiście mowa tutaj o klasycznym wyścigu na torze F1 i za kierownicą szybkiego bolidu. Efekt końcowy jest zachwycający, bo rzeczywiście obie gry wyglądają niesamowicie i widać, że odwzorowanie tak efektownego sportu, jakim bez wątpienia jest F1 2015 wyszło Turn10 i Codemasters znakomicie.

Forza Motorsport 6 debiutowała na rynku nie tak dawno, a jej średnia ocen na serwisie Metacritic to aktualnie 87 punktów. Grafika jakości 1080p, 60 klatek na sekundę oraz setki licencjonowanych wozów. Śmiem twierdzić, że to aktualnie najlepsza gra wyścigowa na rynku. F1 2015 to tytuł multiplatformowy, ale na Xbox One również radzi sobie całkiem nieźle i co najważniejsze, jest pozycją przeznaczoną dla grona fanów wyścigów F1. W tym przypadku średnia na Metacritic to 64 punkty.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=BR1_TyOJseE” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55fbcd9c66f2b66b49cbf728″]

Written By
More from Patryk

Batman: Arkham Knight – zobacz Robina i Catwoman w akcji!

Rocksteady opublikowali w sieci trzy nowe screeny z gry Batman: Arkham Knight...
Read More