Forza Motorsport 5 – milion sprzedanych kopii i darmowe DLC

Turn10 świętuje sukces z okazji sprzedania miliona kopii ich gry wyścigowej. Forza Motorsport 5 jest jedną z najgorętszych premier na konsolę Microsoftu. W sieci dostępny jest już nowy, w pełni bezpłatny dodatek w formie DLC – dostęp tylko na Xbox One.

Forza-Motorsport-April-Alpinestars-DLC-Banner-614x239

 

Korporacja Microsoft poinformowała, że od czasu listopadowej premiery Forza Motorsport 5, gra sprzedała się w ilości miliona egzemplarzy. Pozycja Turn10 jest najlepiej sprzedającą się grą na konsolę Xbox One. Co ciekawe, piąta odsłona wyścigowej serii jest najchętniej wybieranym tytułem startowym, z gatunku wyścigów, ostatnich lat. Celem uczczenia takich dobrych wiadomości, w sieci opublikowano bezpłatne DLC do pobrania dla wszystkich chętnych. Otrzymacie dzięki temu zintegrowany z trybem Rivals i karierą tor Road America. Poniżej możecie rzucić okiem na zwiastun okolicznościowy wspomnianego dodatku.

Dla graczy, którzy chętniej sięgają do portfela twórcy przygotowali specjalną okazję. Kolejne DLC o nazwie Road America Booster Pack wprowadza nowe wozy do garażu dostępnego w grze. Oto lista samochodów dostępnych za stosowną opłatą: 

  • 2006 #2 Audi Sport North America R8
  • 1995 Chevrolet Corvette ZR-1
  • 1968 Ferrari 365 GTB/4
  • 1971 Ford Mustang Mach 1
  • 2009 Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series

Z okazji opublikowania świetnych wyników finansowych gry, Microsoft podzielił się ze światem garścią statystyk na temat rozwoju piątej odsłony serii. Czy wiecie, że premiery gracze przejechali ponad 653 mln wirtualnych mil? Taki dystans umożliwiłby okrążenie ziemi 49223 razy. Ponadto rozegrano 94 mln wyścigów, a w sieci opublikowano aż 66 milionów wzorów nakładanych na karoserię (!). 

Forza Motorsport 5 jest grą, która odniosła spektakularny komercyjny sukces. Nie przeszkodziły w tym wiadomości o mikropłatnościach i zaniżonym poziomie trudności. Gra otrzymała świetne recenzje w prasie i na serwisach internetowych. W tym miejscu wspomogę się średnią ocen na serwisie Metacritic, która jest na pułapie 80 punktów procentowych. Jest to tytuł, którego nie może zabraknąć w bibliotece żadnego z właścicieli Xbox One. Czy ograliście już swoją wersję gry? Jakie są wasze wrażenia?

Written By
More from Patryk

Phil Spencer zapewnia, że powstanie kolejny Xbox i Microsoft ma długofalowe plany wobec konsol

Gigant z Redmond wcale nie planuje wycofywać się z rynku konsol stacjonarnych...
Read More