Forza Horizon 2 będzie pozbawiona mikropłatności

Tutaj wyścig w strugach deszczu.

Ekipa Playground Games pracuje w pocie czoła nad grą Forza Horizon 2, która ma ukazać się na Xbox One oraz Xboksie 360. Gra będzie pozbawiona motywu mikropłatności.

Forza Horizon 2 to kolejna odsłona nowej serii od twórców Forza Motorsport!
Forza Horizon 2 to kolejna odsłona nowej serii od twórców Forza Motorsport!

Firma Playground Games wespół z Sumo Digital, oraz pod patronatem studia Turn10 pracują nad grą Forza Horizon 2. Tytuł zostanie wydany jeszcze w tym roku na Xbox One oraz Xboksie 360. 

Tytuł zadebiutuje na rynku bez obecności modelu mikropłatności. Mowa tutaj o systemie żetonów znanych z poprzednich części serii, za które mogliśmy zakupić samochody przy użyciu realnej waluty. Gracze krytykowali ten pomysł już przy okazji Forza Motorsport 5, która taki system posiadała w dniu premiery. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się Ralph Fulton, dyrektor kreatywny ze studia Playground Games, który uważa, że obecność mikropłatności była zbędnym ułatwieniem. Tym razem gracze będą musieli wypracować kredyty na nowe samochody osobiście, a wiec poprzez wyścigi na trasach. System nagradzania został zaprojektowany tak, aby nie stwarzać graczowi większych problemów przy zdobywaniu jakościowych auto. Co więcej, jeżeli ktoś będzie zainteresowany autami typu ”Premium”, które będziecie mogli wylosować w trakcie zmagań wieloosobowych.

W odróżnieniu do poprzedniej odsłony akcja gry rozgrywać się będzie nie w Stanach Zjednoczonych, a w Europie Południowej. Według wspomnianego Fultona, nowy obszar zapewni graczom „wspaniałe widoki” oraz „niesamowitą różnorodność”. Forza Horizon 2 trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Written By
More from Patryk

Alison Road czymś w stylu Silent Hills na Kickstarterze

Wszyscy sympatycy survival horrorów żałują decyzji o skasowaniu projektu Silent Hills. W...
Read More