Formula 1 2010

zapowiedzi gier na konsole ps3, xbox, wii f1_2010
zapowiedzi gier na konsole ps3, xbox, wii f1_2010jpeg

W końcu prawdziwa gra wyścigowa z licencją FIA. F1 2010 bazuje na silniku Codemasters'Ego, który był użyty w innych wysoko cenionych produkcjach, takich jak Colin McRae: Dirt oraz Dirt 2, oraz Grid.

W końcu prawdziwa gra wyścigowa z licencją FIA. F1 2010 bazuje na silniku Codemasters’Ego, który był użyty w innych wysoko cenionych produkcjach, takich jak Colin McRae: Dirt oraz Dirt 2, oraz Grid.

Wrażenia z gry są optymistyczne i realistyczne. Przede wszystkim poprzez subtelne ale istotne czynniki jak nagumowanie powierzchni toru, co polepsza czasy okrążeń podczas weekendu wyścigowego, a także linię wyścigową “szybszą” od reszty toru podczas deszczu.

Ale również przez bardziej oczywiste sytuacje, jak zużycie opon. Gra zapewnia najbardziej skomplikowany system pogodowy stworzony dla wyścigówki, który w podobnym stopniu jak w rzeczywistości będzie wpływał na klasyfikację końcową wyścigu czy kwalifikacji.

Efekty pogodowe wyglądają bardzo imponująco i znacząco różnią się od siebie, przez co weekend odbywa się w zupełnie innej atmosferze kiedy jest sucho, a w innej kiedy jest mokro. Gdy pada deszcz, i jedziesz za innym bolidem, dostajesz po oczach wiadrem wody i widzisz tylko migające światełka znad dyfuzora. Krople wody pozostają na szybce od kasku, utrudniając jazdę.

  
To co dzieje się na pit stopie, też zasługuje na pochwały. Do ruchów mechaników użyto motion capture, przez co ruszają się oni bardzo naturalnie. Będzie można mieć pełną kontrolę nad autem w pit lane jeśli chcemy, trzeba będzie dostosować się do ograniczenia prędkości i perfekcyjnie wpasować się w stanowisko serwisowe. Wszystko jak na realnych wyścigach F1.

Można powiedzieć, że nie tylko gra wygląda świetnie, ale też spełnia wiele oczekiwań w niej pokładanych. Bez pomocy dla początkujących aspiruje do roli rzetelnego symulatora kierowcy F1. Dla przykładu bolidy są łatwiejsze w prowadzeniu przy większych prędkościach, gdyż zależy to przede wszystkim od aerodynamiki. Różnice między twardszymi a miękkimi mieszankami opon także są bardzo widoczne. Do tego dochodzą kwestie prowadzenia bolidu z dużym i małym obciążeniem paliwem, a także obroty silnika.

F1 2010 wygląda obiecująco, ja osobiście czekam by zagrać w karierę kierowcy Renault J Brak wiadomości o trybie Multiplayer, wiem tylko, że będzie.

Gra ma pojawić się we wrześniu na PS3, XBOX’A 360 i PC.

Tags from the story
, , ,
Written By
More from konadmin

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii

Fifa 12 w Wielkiej Brytanii nie króluje już na listach sprzedaży. Kopanina...
Read More
zapowiedzi gier na konsole ps3, xbox, wii f1_2010jpeg

W końcu prawdziwa gra wyścigowa z licencją FIA. F1 2010 bazuje na silniku Codemasters'Ego, który był użyty w innych wysoko cenionych produkcjach, takich jak Colin McRae: Dirt oraz Dirt 2, oraz Grid.

" />