forma 8 – zapowiedziano kosmiczną platformówkę na PlayStation 4

MixedBag, dwuosobowe studio zajmujące się grami niezależnymi, zapowiedziało właśnie Forma 8. Opowieść o maleńkiej sondzie kosmicznej, która udała się na obcą planetę trafi z końcem roku na kilka platform, w tym PlayStation 4.

ps4-launch-banner

MixedBug jest pierwszym studiem deweloperskim z Włoch, które wyda swoją grę na PlayStation 4. Mowa tutaj o projekcie forma 8, który jest typowym przedstawicielem gatunku gier zręcznościowych. W założeniach gra miała trafić na urządzenia mobilne. Dwuosobowy zespół z Turynu pracuje nad forma 8 już od ponad dwóch lat. W tym czasie program nabrał rumieńców i przekształcił się w pełnoprawny tytuł również na platformy stacjonarne. Szpila z końcem roku trafi do dystrybucji na PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, iOS, komputery osobiste, systemy Mac i Linux.

Tak jak wspominałem, gra reprezentuje gatunek zręcznościówek. Akcja gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie maleńka sonda kosmiczna trafia na tajemniczą planetę. Jak to zwykle bywa, przez przypadkowe zdarzenie traci ona całe uzbrojenie i moc. Malutki statek rusza więc w przygodę życia, głęboko w podziemia planety, aby odnaleźć potężne źródło energii. Na początku nie dysponujemy żadnym uzbrojeniem. Ekwipunek zdobywamy trakcie postępów w grze. W trakcie eksplorowania planety nasza sonda trafi w różne miejsca – od starożytnych cywilizacji po prastare mechanizmy wydobywcze.

Forma 8 to również ręcznie rysowane otoczenie, które wymieszane jest z elementami trójwymiarowymi. Gra jest naszpikowana zagadkami logicznymi i wieloma sekretami do odkrycia. Twórcy postawili również na akcję, dzięki czemu stoczymy boje z wieloma przeciwnikami, jak również bossami. MixedBug zapewnia, że podczas rozgrywki natrafimy na sporej wielkości adwersarzy, którzy będą starali się nas powstrzymać.

Projekt studia z Turynu możecie znaleźć w usłudze Steam Green Light. Myślę że warto się nim zainteresować, aby osobiście przekonać się o jego magii i docenić wysiłek dwójki twórców.

Written By
More from Patryk

Mad Max na upalny dzień, czyli zobacz 20 minut rozgrywki

Square Enix oraz Avalanche Studios na targach gamescom 2015 zaprezentowali sporą porcję...
Read More