forma 8 – zapowiedziano kosmiczną platformówkę na PlayStation 4

MixedBag, dwuosobowe studio zajmujące się grami niezależnymi, zapowiedziało właśnie Forma 8. Opowieść o maleńkiej sondzie kosmicznej, która udała się na obcą planetę trafi z końcem roku na kilka platform, w tym PlayStation 4.

ps4-launch-banner

MixedBug jest pierwszym studiem deweloperskim z Włoch, które wyda swoją grę na PlayStation 4. Mowa tutaj o projekcie forma 8, który jest typowym przedstawicielem gatunku gier zręcznościowych. W założeniach gra miała trafić na urządzenia mobilne. Dwuosobowy zespół z Turynu pracuje nad forma 8 już od ponad dwóch lat. W tym czasie program nabrał rumieńców i przekształcił się w pełnoprawny tytuł również na platformy stacjonarne. Szpila z końcem roku trafi do dystrybucji na PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, iOS, komputery osobiste, systemy Mac i Linux.

Tak jak wspominałem, gra reprezentuje gatunek zręcznościówek. Akcja gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie maleńka sonda kosmiczna trafia na tajemniczą planetę. Jak to zwykle bywa, przez przypadkowe zdarzenie traci ona całe uzbrojenie i moc. Malutki statek rusza więc w przygodę życia, głęboko w podziemia planety, aby odnaleźć potężne źródło energii. Na początku nie dysponujemy żadnym uzbrojeniem. Ekwipunek zdobywamy trakcie postępów w grze. W trakcie eksplorowania planety nasza sonda trafi w różne miejsca – od starożytnych cywilizacji po prastare mechanizmy wydobywcze.

Forma 8 to również ręcznie rysowane otoczenie, które wymieszane jest z elementami trójwymiarowymi. Gra jest naszpikowana zagadkami logicznymi i wieloma sekretami do odkrycia. Twórcy postawili również na akcję, dzięki czemu stoczymy boje z wieloma przeciwnikami, jak również bossami. MixedBug zapewnia, że podczas rozgrywki natrafimy na sporej wielkości adwersarzy, którzy będą starali się nas powstrzymać.

Projekt studia z Turynu możecie znaleźć w usłudze Steam Green Light. Myślę że warto się nim zainteresować, aby osobiście przekonać się o jego magii i docenić wysiłek dwójki twórców.

Written By
More from Patryk

Square Enix wiedziało, że decyzja o ekskluzywności Rise of the Tomb Raider rozwścieczy graczy

Decyzja o czasowej ekskluzywności Rise of the Tomb Raider była chyba najtrudniejszą...
Read More