For Honor – miła niespodzianka dla fanów kooperacyjnej zabawy

For Honor to świeżo zapowiedziane dzieło Ubisoftu. Gra o średniowiecznym klimacie została zaprezentowana na tegorocznych targach E3.

Ubisoft postarał się w tym roku szczególnie, by pozytywnie nas zaskoczyć podczas swojej konferencji na targach w Los Angeles. Francuzi zaprezentowali nie jedną, a kilka(!) niezapowiedzianych wcześniej gier. Jedną z nich jest For Honor.

Jest to trzecioosobowa gra akcji, ukierunkowana na rozgrywkę sieciową. Polega na starciach dziesiątek wojowników, spośród których, są po 4 na graczy, dla każdej strony konfliktu. Ubisoft Montreal starał się, aby walki rycerzy zostały realistycznie odwzorowane. Podczas rozgrywki ważną rolę będą pełniły umiejętności graczy, które będziemy odkrywać w raz z postępem, przykładem jest natychmiastowe wyleczenie.

Walka będzie miała zręcznościowy charakter – samo trzymanie bloku nie będzie skuteczne. By nie odnieść ran, będziemy musieli ustawić miecz w odpowiedniej pozycji względem ataku przeciwnika. Do obrony dostaniemy trzy rodzaje zasłon, służących do kontrowania ciosów przeciwnika, uderzenie barkiem i odskok. Dodatkowo będziemy mogli korzystać z mocy specjalnych bohaterów, które niewątpliwie wspomogą nas podczas starć.

for honor wall

Istnym samouczkiem będzie dla nas kampania fabularna, w której nauczymy się podstaw, zanim wyruszymy na Internetowe podboje. Do tej pory został ujawniony tylko jeden tryb – Dominion. W nim będziemy eliminować zarówno SI, jak i prawdziwi gracze. Celem będzie uzyskanie wystarczającej liczby punktów, poprzez zabijanie i przejmowanie punktów na mapie.

Pierwsze skojarzenie jakie wywołuje u mnie ta produkcja to Lords of the Rings: Conquest. Trzymam kciuki za For Honor i mam nadzieje, że osiągnie więcej niż gra z uniwersum Władcy Pierścieni. Produkt Ubisoftu przy odpowiednich rozwiązaniach dotyczących rozgrywki, ma szansę odnieść komercyjny sukces.

Warto dodać, że za zwiastun do For Honor odpowiada Tomasz Bagiński, który odpowiada między innymi za zwiastuny do drugiej i trzeciej części Wiedźmina.
[Autor – Piotrek][interaction id=”558177a7669294f91b57bf4f”]

Written By
More from Piotr Parchan

Assassin’s Creed: Syndicate bez trybu multiplayer

Seria Assassin’s Creed jest jedną z flagowych marek studia Ubisoft. Syndicate, bo...
Read More