Flockers – nowa gra studia Team 17, twórców serii Worms

Brytyjskie studio Team 17 znane jest przede wszystkim z legendarnej serii gier Worms. Waleczne robale są z nami już od kilkunastu lat. Team 17 wespół z Sony zapowiadają nową grę, która nosi nazwę Flockers.

Worms-Banner-480x200

 

Starsi stażem gracze z pewnością dobrze znają studio Team 17, odpowiedzialne za nieśmiertelną markę Worms. Twórcy z Wielkiej Brytanii od kilkunastu lat są kojarzeni tylko z robalami, w sieci jednak pojawiają się informację, że rozpoczynają oni prace nad zupełnie nowym projektem.

Poznajcie Flockers, grę oficjalnie zapowiedzianą na imprezie zorganizowanej przez Sony w brytyjskim Royal Leamington. Na tymże evencie, niejaka Debbie Bestwick, przedstawicielka studia ogłosiła, że pracuje ono nad zupełnie nowym projektem. Na chwilę obecną brak jakichkolwiek szczegółów, tym nie mniej poznaliśmy oficjalne logo produktu. Flockers to pierwsza od dekady, zupełnie nowa marka w katalogu producenta. Industrialny logotyp może wskazywać na klimaty XIX wieku, a nawet steampunk. Na jakich platformach ukaże się wspomniany tytuł? Najpewniej na sprzęcie Sony. Nie wiemy jednak na jakim konkretnie. Team 17 zapewnia, że pierwsze szczegóły na temat rozgrywki usłyszymy już niebawem, na początku przyszłego tygodnia.

1393424028-flockers

 

Warto w tym miejscu przypomnieć sobie o poczciwych robalach, które przyczyniły się do sukcesu firmy i długoletniego zaufania wydawców, z Sony na czele. Pierwsza gra o robakach w roli głównej ukazała się tylko i wyłącznie na Amigę 500 w 1994 roku, po wielkim sukcesie postanowiono ją wydać na inne platformy, miedzy innymi na PC. Późniejsze odsłony lądowały już na konsolach stacjonarnych, w tym legendarne Worms Armageddon. Rozgrywka prowadzona była w schemacie turowym, gracze dysponowali odpowiednią liczną robaków, uzbrojeniem i ekwipunkiem. Postaci były rozstawione po całej mapie (widok 2D) i w ten sposób toczono niezapomniane boje.

Written By
More from Patryk

Zobaczcie oficjalną reklamę gry F1 2015

Wielka premiera gry F1 2015 zbliża się wielkimi krokami. Dziś otrzymaliśmy spot...
Read More