Firmware 3.00 do PlayStation 4 w szczegółach

Kenshin, bo tak nazywać się będzie najnowsza aktualizacja systemu PlayStation 4 zapowiada się całkiem nieźle. Update o numerze 3.00 został konkretnie opisany przez japoński koncern. Otrzymamy wsparcie dla YouTube Gaming oraz kilka innych nowości.

Warto było czekać na nowy update systemu operacyjnego PlayStation 4. Sony dołożyło wszelkich starań, aby patch o nazwie Kenshin był rzeczywiście krokiem naprzód. Informacje z oficjalnego bloga PlayStation w zasadzie zgodne są z oczekiwaniami gracz i wcześniejszymi doniesieniami. Chyba najciekawszą nowością będzie wsparcie dla platformy YouTube Gaming, która ostatnio wystartowała. To jednak tylko część nowinek, które wprowadza do oprogramowania PlayStation 4 łatka Kenshin.

Szczegóły aktualizacji 3.00 oprogramowania konsoli PlayStation 4:

  • Zwiększona pojemność sieciowego schowka – z 1 GB do 10 GB dla osób z abonamentem PlayStation Plus,
  • YouTube Gaming, czyli YouTube Live pozwalające na streaming rozgrywki bezpośrednio z PlayStation 4 na nową platformę Google,
  • Opcja ”Events”, czyli nowy hub dla aktualnych wydarzeń i nowinek z gier, w które aktualnie grasz,
  • Grupy, czyli zestawienie ulubionych grup graczy, z którymi najczęściej gracie,
  • Communities, czyli Społeczności graczy podzielonych wedle konkretnych kategorii, w zależności od ulubionych gier, gatunków, itp,
  • Wsparcie wideo dla Twittera, czyli od teraz będzie można publikować 10-sekundowe filmiki również tutaj,
  • Usprawnienie Live from PlayStation,
  • Wprowadzenie funkcji ”Prośba o udostępnienie gameplayu”, czyli zapytanie innego gracza o możliwość podejrzenia w co aktualnie gra.

Oczywiście Sony przygotowało również szereg pomniejszych usprawnień systemu, aby ten szybciej i sprawniej działał. Konsola zaczyna być powoli nieźle uposażona w fajne oprogramowanie oraz funkcjonalności. Update Kenshin osobiście bardzo mi się podoba, głównie ze względu na wsparcie transmisji na YouTube Gaming. To rozwijająca się platforma, którą warto wspierać swoją osobą, może i Ty spróbujesz?

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/youtube-gaming-stream.jpeg”]

[interaction id=”55caf6b1b7e78f9b323ff004″]

Written By
More from Patryk

Update 1.08 do Wiedźmin 3: Dziki Gon poprawia rozgrywkę na PlayStation 4 i Xbox One

CD Projekt RED udostępniło update 1.08 do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon....
Read More