Firma Sony zanotowała świetne wyniki finansowe marki PlayStation

Koncern Sony opublikował oficjalne informacje na temat sprzedaży konsol z rodziny PlayStation. Ostatni kwartał rozliczeniowy japońska firma zakończyła z pozytywnym wynikiem.

PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.
PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.

Firma Sony ujawniła raport finansowy za ostatni kwartał finansowy tego roku. Mowa tutaj o danych opisujących okres od kwietnia do końca czerwca tego roku. Konsole z rodziny PlayStation sprzedały się w ilości 4, 25 miliona, segment gier wideo zaliczył sprzedaż na poziomie 85 milionów egzemplarzy. Dane przekładają się bezpośrednio na bardzo dobry wynik finansowy japońskiego giganta.

Zgodnie z udostępnionymi danymi segment ”Game & Network Services”, który jest odpowiedzialny za elektroniczną rozrywkę, uzyskał wzrost sprzedaży na poziomie 95, 7 procent w porównaniu z tym samym okresie w ubiegłym roku. Zysk operacyjny z tych transakcji wynosi zatem 43 miliony dolarów. W raporcie finansowym możemy przeczytać, że zwiększenie zainteresowania grami wideo to wpływ debiutu konsoli PlayStation 4 na rynku. 

Koncern nie podaje dokładnej statystyki, ale w ostatnich miesiącach PlayStation 3 oraz PlayStation 4 łącznie sprzedano w ilości 3, 5 miliona sztuk. Sprzęty przenośne, a więc PlayStation TV, PlayStation Vita oraz PlayStation Portable sprzedały się na poziomie 750 tysięcy sztuk. W analogicznym okresie firma Microsoft zdołała wysłać do sklepów łączną ilość 1,1 miliona sztuk konsoli Xbox One oraz Xboksa 360. Nintendo sprzedało 1, 33 miliona swoich urządzeń. 

Sprzedaż sprzętów ze stajni Sony.
Sprzedaż sprzętów ze stajni Sony.
Written By
More from Patryk

Wątek fabularny na nowym zwiastunie Call of Duty: Advanced Warfare!

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry Call of Duty: Advanced Warfare....
Read More