Firma Sony wypowiada się na temat konferencji podczas targów E3 i podjętych decyzji

W sieci pojawiły się komentarze kierownictwa Sony na temat targów E3 2013. Wiele wskazuje na to, że nieudana prezentacja Microsoftu wpłynęła na politykę japońskiego giganta.

PlayStation to niezwykle popularna marka wśród graczy. Pierwsza konsola trafił na rynek w 1994 i zrewolucjonizowała go.
PlayStation to niezwykle popularna marka wśród graczy. Pierwsza konsola trafił na rynek w 1994 i zrewolucjonizowała go.

Wczoraj miała miejsce bardzo ciekawa, branżowa konferencja Develop 2014. Pojawili się na niej włodarze firmy Sony, którzy wyjawili, że w trakcie prezentacji Microsoftu podczas targów E3 japoński gigant zmienił część swoich planów, głównie ze względu na obostrzenia takie jak DRM czy też blokowaniem sprzedaży używanych gier wideo na Xbox One. Zeszłoroczne targi elektronicznej rozrywki Sony wygrało. Kierownictwo wyjaśnia, że zmieniono tylko formę przekazu, ale pierwotne plany były podobne.

Na ten temat wypowiadał się szef Sony Computer Entertainment, niejaki Andrew Willson, który wspominał ówczesną prezentację konsoli PlayStation 4. Willson wyznał, że natychmiastowo usłyszał głosy graczy, którzy obawiali się, że japońska korporacja wprowadzi podobne obostrzenia. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Gdy w temacie zabezpieczeń DRM i używanych gier pojawiło się sporo negatywnych komentarzy, nasz przekaz stał się jaśniejszy. Pamiętam lekturę jednego z artykułów na kilka dni przed E3, gdzie stwierdzono, że jest tylko kwestią czasu, gdy Sony przyjmie ten sam kierunek, co Microsoft. Wtedy też zdecydowałem się zmienić część scenariusza prezentacji z E3, ponieważ od nas zależało teraz, by udowodnić, że nie idziemy w tym kierunku.”

Duży wpływ na promowanie PlayStation 4 miała poprzednia konsola japońskiego giganta. Menedżer spędził ponoć wiele nocy nad przygotowywaniem oraz analizą odpowiedniej ceny nowej konsoli Sony. Firma zmuszona była równoważyć techniczne aspekty konsoli z jej wartością rynkową, co było bardzo trudnym procesem.

Co więcej, w tym samym okresie główny projektant konsoli, znany i lubiany w branży Mark Cerny jeździł po świecie i odwiedzał producentów gier. Sony zależało na tym, aby PlayStation 4 było bardzo przyjazne deweloperom. Nikt nie chciał powtórzyć sytuacji z początku istnienia PlayStation 3, które sprawiało sporo problemów producentom gier wideo. Wiele wskazuje na to, że udało się osiągnąć sukces i pozytywnie wprowadzić na rynek nową technologię.

[dzięki – Eurogamer]
Firma Sony postawiła na graczy, dzięki czemu wygrała targi E3 w roku 2013.
Firma Sony postawiła na graczy, dzięki czemu wygrała targi E3 w roku 2013.

 

Written By
More from Patryk

Brazylia gra z Niemcami w PES 2016

IGN publikuje kolejne materiały z gry PES 2016, która trafi na PlayStation 4...
Read More