Firma Nintendo notuje straty, sprzedaż Wii U nadal niezadowalająca

Pomimo tego, że Mario Kart 8 cały czas świetnie się sprzedaje, to firma Nintendo przeżywa ciężkie chwile, ponieważ wszystko wskazuje na to, że kwartalne wyniki finansowe japońskiej firmy nie są zbyt optymistyczne.

WiiU jest konsolą ósmej generacji, która jako pierwsza trafiła na rynek.

Firma Nintendo ujawniła informacje na temat sprzedaży konsol tego producenta. Wiele wskazuje na to, że japoński gigant ma problemy ze sprzedażą swojego sprzętu. Dane dotyczą okresu za ostatni kwartał finansowy.

Niedawno firma Nintendo chwaliła się, że gra Mario Kart 8, która dostępna jest wyłącznie na WiiU sprzedała się w nakładzie 2 mln egzemplarzy, ale okazało się, że najnowsza odsłona gry ze znanym hydraulikiem w roli głównej sprzedawała się dobrze wśród osób, które już od jakiegoś czasu są posiadaczami najnowszej konsoli Nintendo. Firma poinformowała, że w okresie od kwietnia do czerwca tego roku na całym świecie sprzedano 510 tysięcy sztuk WiiU. W związku z tak słabą sprzedażą konsoli, Nintendo odnotowało w tym czasie aż 97 milionów dolarów straty.

Jak widać skala problemu jest dość duża, ale zapewne firmę Nintendo zmobilizuje to do lepszej pracy i być może większej promocji swojej konsoli ósmej generacji. Warto również wspomnieć o wynikach sprzedaży przenośnej konsoli japońskiej firmy, czyli o Nintendo 3DS, które w okresie od kwietnia do czerwca tego roku znalazło 820 tysięcy nabywców, a aktualna całkowita globalna sprzedaż tej konsoli to 44 mln sztuk przy zaledwie 6,68 mln WiiU.

[dzięki- DualShockers]
Jak prezentują się wyniki finansowe Nintendo za ostatni kwartał?
Jak prezentują się wyniki finansowe Nintendo ?
Tags from the story
, , ,
More from Mikołaj Ciesielski

Hideo Kojima do końca będzie pracować nad Metal Gear Soild V: The Phantom Pain

Choć Hideo Kojima nie będzie już współpracował z Konami, to fani serii...
Read More