Firma Crytek wypowiada się na temat doniesień o problemach fansowych

Kierownictwo firmy Crytek wystosowało oficjalne oświadczenie w sprawie domniemanych kłopotów finansowych oraz kadrowych. 

Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.
Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.

Na przestrzeni ostatnich tygodni mogliśmy przeczytać o wielu kłopotach wewnątrz studia Crytek. Firma najprawdopodobniej boryka się z problemami finansowymi, a z jej szeregów odeszło kilka ważnych osób, w tym główny inżynier od spraw grafiki. Niemiecki zespół postanowił wypowiedzieć się na ten temat na łamach prasy internetowej. W oświadczeniu wysłanym serwisowi GamesIndustry możemy przeczytać, że firma aktualnie przechodzi przez proces restrukturyzacji, ale jej przyszłość nie jest w jakikolwiek sposób zagrożona.

”Crytek znajduje się w okresie transformacji. Ewolucja tradycyjnego studia do poziomu wydawcy gier sieciowych wymagała pewnych zmian w strategii. Te wyzwania były związane z rosnącymi wydatkami i poświęcaniem środków, które udało nam się zabezpieczyć. Teraz skoncentrujemy się na długoterminowej strategii i mocnych stronach studia. Prosimy o zrozumienie, że nie będziemy zdradzać szczegółów na temat naszych prac i rozwoju oraz postępów”

Jak widać, kondycja firmy jest pod kontrolą jej kierownictwa. Szkoda tylko, że włodarze Crytek nie odnieśli się oficjalnie do wielu zarzutów, jakie postawiono na przestrzeni ostatnich tygodni. Zespół nie komentuje odejścia z jego szeregów kilku pracowników, ani pogłosek o zaległościach w spłacie wynagrodzeń. Więcej informacji powinniśmy poznać wkrótce.

Homefront: The Revolution trafi na Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste.
Homefront: The Revolution trafi na Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste.
Written By
More from Patryk

Przełożono datę premiery dodatku DLC do Lords of the Fallen

CI Games przesunie datę premiery dodatku DLC Ancient Labyrinth do wysoko ocenianej...
Read More