Firma Crytek przeżywa kłopoty finansowe

Crytek to firma odpowiadająca przede wszystkim za znakomitą serię Crysis, pierwszą odsłonę Far Cry oraz Ryse: Son of Rome. W sieci pojawiły się informacje, jakoby niemiecki deweloper przeżywał problemy finansowe.

Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.
Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.

Internet obiegła niezbyt ciekawa informacja dotycząca firmy Crytek. Niemieckie studio deweloperskie najprawdopodobniej ma problemy finansowe, o czym zdążyło nas poinformować Gamestart. Jaki będzie miało to wpływ na przyszłe projekty studia?

Twórcy serii Crysis, Ryse: Son of Rome, oraz właściciele rewelacyjnego silnika graficznego mieli problemy z wypłatami dla swoich pracowników. Aktualnie problem został rozwiązany, ale obrazuje to zniżkę formy niemieckiego producenta. Crytek zatrudnia obecnie 800 osób, a oddziały tej firmy są na Węgrzech, Ukrainie oraz w Stanach Zjednoczonych. 

Kolejnym problemem dewelopera jest marka Ryse, którą pragnie odkupić firma Microsoft. Niemiecki producent nie chce się na to zgodzić i planuje wyprodukowanie drugiej części gry. Co więcej, nie udało się przejść na model Free to Play, a w ostatnich miesiącach mniejsza liczba deweloperów zgłasza zapotrzebowanie na silnik graficzny Cry Engine.

Na ten moment studio pokłada nadziej w dwóch projektach. Pierwszym z nich jest wysokobudżetowe Homefront: The Revolution, którego zwiastun promocyjny zrywa czapki z głów oprawą wizualną. Tytuł ma pojawić się na PlayStation 4 oraz Xbox One, co tylko podsyca oczekiwania graczy związane z jakością tej produkcji. Drugą grą będzie Hunt: Horrors of the Guilded Age, a ostatnim projektem Arena of Fate, a więc odpowiedź Cryteku na zapotrzebowanie na rynku MOBA. 

Written By
More from Patryk

Wiedźmin 3: Dziki Gon – gameplay, data premiery oraz edycja limitowana

Po wczorajszej konferencji CD Projekt RED otrzymaliśmy mnóstwo ciekawych informacji na temat...
Read More