Firma Crytek ma problemy finansowe, twórcy Homefront: The Revolution nie przychodzą do pracy!

W sieci pojawiły się nieciekawe informacje na temat sytuacji studia Crytek UK, które nie jest w stanie wypłacać pracownikom pensji. Produkcja Homefront: The Revolution jest zagrożona.

Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.
Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.

Serwis Kotaku, powołując się na własne źródła, donosi o problemach finansowych studia Crytek, a konkretniej oddziału z Wielkiej Brytanii. Twórcy gry Homefront: The Revolution podobno od kilku dni nie pojawiają się w pracy, ponieważ kierownictwo spóźnia się z wypłatami zaległych wypłat. 

Według wspomnianej redakcji pracownicy studia nie otrzymali nadal zaległych wypłat, co skłoniło ich do złożenia oficjalnego zażalenia oraz rozejścia się do domów. Brytyjskie studio zatrudnia na dzień dzisiejszy około 130 osób. Ponoć setka z nich podjęła decyzję o proteście, nie wiadomo więc, ilu z nich pracuje nadal nad grą. Temat problemów finansowych przewijał się jeszcze w czerwcu, kiedy to informowaliśmy o pierwszych zgrzytach na linii pracownicy – kierownictwo firmy. Nie tak dawno pojawiły się również informacje na temat anulowania projektu kontynuacji gry Ryse: Son of Rome

Homefront: The Revolution dostępne będzie na PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł jest projektowany w oparciu o znakomity silnik graficzny CryEngine. Tytuł opowiada o inwazji Korei Północnej na Stany Zjednoczone. Rozgrywka ma miejsce w świecie o sanboxowej strukturze. 

Written By
More from Patryk

Firma Criterion rozmawia z Microsoftem u Burnout Paradise na Xbox One

Jedną z najlepszych gier wyścigowych ostatnich lat jest z pewnością Burnout Paradise....
Read More