Finał Nismo PlayStation GT Academy w Warszawie zakończony – rzućcie okiem na relację

GT Academy to bardzo popularna impreza zrzeszająca fanów gry wyścigowej Gran Turismo. Finaliści imprezy pokazali co potrafią na Stadionie Narodowym.

GT Academy to ogromnie popularna inicjatywa, która pozwala graczom na zostanie zawodowym kierowcą.
GT Academy to ogromnie popularna inicjatywa, która pozwala graczom na zostanie zawodowym kierowcą.

17 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się finał Nismo PlayStation GT Academy 2014 na Europę Środkowo-Wschodnią. Do rozgrywek przystąpiło po 9 najlepszych zawodników z Polski oraz Czech, wyłonionych w eliminacjach. Uczestnicy walczyli o udział w wielkim międzynarodowym finale na torze Silverstone. Zwycięzcami Nismo GT Academy 2014 z Polski zostali Kamil Franczak z Krakowa oraz Maciej Pawłowski z Nadarzyna.

Tegoroczna edycja Nismo PlayStation GT Academy jest największą imprezą w historii tych zawodów. Bierze w niej udział rekordowa liczba krajów, a możliwość zagrania w specjalną wersję demo GT6 uczyniło ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla wszystkich potencjalnych kierowców wyścigowych. Zapoczątkowana w 2008 r. bezprecedensowa współpraca pomiędzy firmami Nissan i Sony Computer Entertainment przyciągnęła już ponad trzy miliony uczestników. W eliminacjach do GT Academy 2014 wzięło udział ponad milion osób z całego świata.

W Polsce w tym roku w Nismo PlayStation GT Academy wzięły udział tysiące uczestników, którzy rywalizowali w kwalifikacyjnej próbie czasowej online. Oprócz eliminacji w sieci zainteresowanych nie brakowało także na przeprowadzonych w Warszawie zawodach „na żywo”. Dodatkową formą eliminacji w tegorocznej edycji Nismo PlayStation GT Academy była rywalizacja poprzez specjalną aplikację na Facebooku, GT Academy Challenge.

W toku eliminacji wyłonionych zostało pięciu zawodników z klasyfikacji online, dwóch, którzy osiągnęli najlepsze czasy spośród uczestników sesji kwalifikacyjnej „na żywo” oraz dwóch z GT Academy Challenge na Facebooku. To właśnie ta dziewiątka reprezentowała nasz kraj podczas finału na Stadionie Narodowym, walcząc o udział w Race Camp na torze Silverstone.

W Finale Polacy oraz Czesi rywalizowali w rozgrywkach w grze Gran Turismo 6 na PlayStation 3 oraz testach sprawnościowych i psychologicznych, a następnie sprawdzili swoje umiejętności za kierownicą prawdziwego samochodu Nissan Juke Nismo na specjalnie zaaranżowanym w tym celu torze. Podzieleni na 3 grupy finaliści musieli wykazać się umiejętnościami w wirtualnym świecie na symulatorach jazdy PlayStation 3, w rundzie medialnej, teście samochodowym, czyli wyścigu sportowym Nissanem Juke Nismo oraz teście sprawności fizycznej.

Polskimi zwycięzcami Nismo GT Academy 2014 zostali Kamil Franczak z Krakowa oraz Maciej Pawłowski z Nadarzyna.

Najlepszymi zawodnikami z Czech okazali się Antonín Bláha oraz Michal Šmídl. 

 

Written By
More from Patryk

Hideo Kojima może pojawić się na The Game Awards

The Game Awards to jedna z najciekawszych imprez w branży gier wideo....
Read More