Final Fantasy XV przystępne dla wszystkich graczy

Zgodnie z wypowiedziami nowego reżysera gry Final Fantasy XV, tytuł ma być bardziej przystępny dla graczy oraz dawać więcej rozgrywki podczas grania.

Square Enix odpowiedzialne jest za najlepsze jRPGi w historii, między innymi serię Final Fantasy oraz Kingdom Hearts.
Square Enix odpowiedzialne jest za najlepsze jRPGi w historii, między innymi serię Final Fantasy oraz Kingdom Hearts.

Nowym reżyserem gry Final Fantasy XV został Hajime Tabata, który na tym stanowisku zastąpił Tetsuyi’e Tabatę. Projekt był utrzymywany w wielkiej tajemnicy przez ostatnie lata, aż do chwili, gdy na targach Tokyo Game Show 2014 zaprezentowano nowy zwiastun, zapowiedziano wersję demonstracyjną gry oraz udostępniono obszerne fragmenty rozgrywki.

Serwis Gaematsu opublikował w sieci wypowiedzi nowego reżysera gry, który koncentruje się na czerpaniu przyjemności z rozgrywki i chce, aby była ona przystępna dla każdego gracza.

”Jeżeli mowa o Final Fantasy XV, to chciałbym, aby była to bardziej przystępna i casualowa gra. Oczywiście głębia historii zostanie zachowana, ale zależy mi na tym, aby rozgrywka w pełni cieszyła i satysfakcjonowała graczy.” – Hajime Tabata, reżyser Final Fantasy XV.

Co to oznacza? Podano konkretne przykłady pewnych ułatwień w systemie rozgrywki. Na zaprezentowanym zwiastunie nasi bohaterowie podróżują w samochodzie, ale gracz będzie mógł wyznaczyć mu konkretny punkt na mapie (lokację), do którego samochód będzie podążał samoistnie. Co więcej, za walkę i ciosy będzie odpowiadał tylko jeden przycisk, nasz bohater skorzysta z kontekstowych zagrań, gdy tylko to będzie potrzebne.

Oczywiście ”piętnastka” zachowa swoją głębie fabularną oraz rozmach przygody i świata gry. Tytuł otrzyma wersję demonstracyjną w marcu przyszłego roku wraz z premierą Final Fantasy 0-Type HD.

[dzięki – http://gematsu.com/2014/09/tabata-wants-make-final-fantasy-xv-casual]

Efektownych starć nie powinno zabraknąć w Final Fantasy XV!
Efektownych starć nie powinno zabraknąć w Final Fantasy XV!
Written By
More from Patryk

World of Warcraft: Warlords of Draenor – nowe materiały wideo w sieci

Blizzard Entertainment opublikował w sieci trzy filmiki z zapisem rozgrywki w World...
Read More