Final Fantasy XV priorytetem dla Square Enix

Final Fantasy XV, wcześnie znane jako Final Fantasy XIII: Versus, to kolejna część legendarnego cyklu jRPG od Square Enix. W rozmowie z serwisem videogamer producent wypowiedział się na temat przebiegu prac nad piętnastą odsłoną serii.

Square-Enix-big-banner

 

Serwis VideoGamer przeprowadził ciekawą rozmowę z twórcą Final Fantasy XV, niejakim Yoishnorim Kitase. Piętnasta odsłona serii jest w zaawansowanym stadium produkcji, a producent skupił wszystkie siły właśnie na tym projekcie. Gra nawet otrzymała specjalny status – ”veryhigh priority”. Możemy spekulować, że finalnie coś się ruszyło w  tej sprawie i niebawem możemy oczekiwać nowych informacji, a może nawet i fragmentów rozgrywki. Na dzień dzisiejszy twórcy nie mogą zdradzić większej ilości szczegółów, ale piętnastka wyprzedziła nawet zapowiadane jakiś czas temu Kingdome Hearts 3. Oba tytuły zostały oficjalnie zapowiedziane na zeszłorocznych targach Electronic Entertainment Exposition w Los Angeles. Final Fantasy XIII: Versus zmieniło się w pełnoprawną odsłonę serii. Mimo to, gra oparta jest o schemat Fabula Nova Chrystallis, tak jak trylogia Final Fantasy XIII.

”Nie mogę zdradzić większej ilości informacji, ale oba tytuły [Final Fantasy XV i Kingdome Hearts 3] nie są dla siebie konkurencją. Zasoby siły roboczej aktualnie pracują w pocie czoła nad piętnastą odsłoną serii Final Fantasy, gra otrzymała status kluczowej w naszej firmie, mówię tutaj o bardzo zaawansowanych pracach. [. . .] Jesteśmy świadomi możliwości PlayStation 4 i Xboksa One, toteż możecie oczekiwać starć z wieloma przeciwnikami jednocześnie – bez spadku animacji. Więcej bohaterów, więcej obiektów, więcej efektów specjalnych, to wszystko gwarantują nam nowe konsole. Jest szansa na wypracowanie systemu walki, który posłuży przyszłym odsłonom serii.”

Przez wiele lat produkcja tej gry stała w miejscu. Po dość mieszanych recenzjach jakie zebrało Final Fantasy XIII: Lightning Returns, wydawca postanowił odświeżyć wizerunek serii i rzuca wszystkie siły w ten projekt. Gra zmienia swoją stylistykę, i ze standardowego, klasycznego jRPG przechodzi w dynamiczną grę akcji, z elementami rozwoju bohatera, dzięki czemu będziemy świadkami wspaniałych starć. Bohater potrafi również błyskawicznie teleportować się na krótkich dystansach, zaskakując przeciwników i uzyskując dostęp do normalnie niedostępnych miejsc. Nowa generacja konsol to również nowa generacja wielkich gier. Final Fantasy XV ma wszelkie zadatki na to, aby stać się grą roku!

dzięki [videogamer]

Written By
More from Patryk

E3 2015 – transmisje internetowe, co, gdzie i kiedy?

E3 2015 to najważniejsze targi w tym roku, a możliwe, że najistotniejsze...
Read More