Final Fantasy VII Remake będzie wydawany epizodycznie

Długo oczekiwane Final Fantasy VII Remake będzie dostępne na rynku w wersji epizodycznej. Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał.

Przedstawiciele firmy Square Enix poinformowali, jakoby wielce oczekiwane Final Fantasy VII Remake miało pojawić się na rynku w postaci epizodycznej. Mowa tutaj o kilku odcinkach pozwalających rozegrać odpowiednią część fabuły, natomiast liczba epizodów nie została jeszcze ujawniona.

Informacje o tym pojawiają się w najnowszej notatce prasowej rozsyłanej przez Square Enix. Wielu graczy po prezentacji rozgrywki na PlayStation Experience 2015 zaczęło robić sobie ogromne nadzieje związane z tą grą. Niestety producent nie uzasadnił swojej decyzji dotyczącej epizodycznej formy wydawania tej produkcji. Z jednej strony to zawód i dziwna decyzja w oczach fanów, ale podzielenie gry na kilka części może pozwolić na nieco szybszą premierę na rynku.

Sam producent gry, Yoshinori Kitase, skomentował domniemany podział na łamach Dengeki Online. Jego zdaniem gra jest zbyt wielka, aby wydać ją „w pełnej” postaci i nie wycinać pewnych obszarów oraz elementów. Już samo pierwsze miasto Midgar ma być podzielone na kilka dużych sektorów, które pozwolą na wielogodzinną zabawę.

Ile w tym prawdy, dowiemy się po premierze na PlayStation 4 już w przyszłym roku. To będzie dobry rok dla fanów gier Square Enix, bowiem na rynku pojawi się również ”piętnastka”.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=QLYyWAqTTAo” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55fe7f870bbe6d362d2b9839″]

Written By
More from Patryk

Titanfall – pojawiły się pierwsze recenzje gry

Titanfall to pierwszoosobowa strzelanina studia Respawn Entertainment. Twórcy, znani dotąd z gier...
Read More