Filmowcy przygotowali drona z kamerą rozdzielczości 4K

Filmowcy od lat zmagają się z utrudnieniami przy posługiwaniu się kamerą. Powoli problem odchodzi do lamusa, za pośrednictwem wydajnych dronów.

phantom flex 4k

Na rynku są już w użyciu drony w wielu dziedzinach życia, gospodarki oraz obronności. Urządzenia tego typu powoli wchodzą do życia filmowców, którzy próbują szukać alternatywy dla tradycyjnych kamer.

Na rynku dostępna jest bardzo wysokiej jakości kamera (1000fps) o modelu PhantomFlex 4K, ale na tym samym rynku dostępny jest również dron Aerigon. Połączenie tych dwóch urządzeń daje spektakularne efekty, głównie za sprawą jakości, jaką taka ”latająca” kamera jest wstanie przynieść.

Ekipa BrainFarm zdecydowała się połączyć oba systemy, aby sprawdzić, jak takie połączenie może działać w branży filmowej. Okazuje się, że dron rewelacyjnie poradził sobie w tej roli, choć oczywiście ciężar kamery daje o sobie znać. Ujęcia zarejestrowane przez autorów tego nagrania są bardzo wysokiej jakości, obraz wjeżdżającego samochodu w błoto ani na chwilę nie traci ostrości. Całość przygotowano z należytym pietyzmem, warto jest się nagraniu przyjrzeć bliżej.

Przyszłością kinematografii mogą być drony. Wspomina o tym właśnie ekipa Brain Farm, której udało się podpiąć wysokiej jakości kamerę PhantomFlex 4K do drona marki Aerigon. Czyżby przyszłość rodziła się na naszych oczach? Wyobraźcie sobie filmowców amatorów z takim sprzętem, cosplay mógłby nabrać zupełnie nowego znaczenia.

[dzięki – http://www.engadget.com/2015/04/03/phantom-flex4k-meets-aerigon-drone/]

phantom-flex4k-drone

Written By
More from Patryk

Fenomenalny trailer gry Forza Motorsport 6 oraz konkretny gameplay

Wszyscy fani motoryzacji czekają na premierę gry Forza Motorsport 6, która w...
Read More