FIFA 15 stawia na zwinność i panowanie nad piłką

Electronic Arts opublikowało w sieci nowy zwiastun gry FIFA 15. Autorzy podkreślają tym razem istotną rolę panowania nad piłką oraz zwinności piłkarzy.

FIFA to jedna z najbardziej popularnych serii gier ze stajni Electronic Arts.
FIFA to jedna z najbardziej popularnych serii gier ze stajni Electronic Arts.

Firma Electronic Arts opublikowała w sieci nowy materiał wideo dotyczący gry FIFA 15. Film koncentruje się na zmianach w mechanice ruchu naszych zawodników oraz kolejnych nowościach rozgrywki, dzięki którym zawodnicy będą zachowywali się jeszcze naturalniej na boisku. 

W najnowszej odsłonie piłkarskiego cyklu pojawią się zupełnie nowe animacje kroków piłkarzy. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań zawodnicy będą zmieniali kierunek biegu w jeszcze bardziej autentyczny sposób. Sposób poruszania się zawodników na boisku ma odzwierciedlać ich zachowanie w rzeczywistości. Autorzy planują rozwinąć ten element mechaniki rozgrywki, dla przykładu: Leo Messi będzie częściej koncentrował się na swojej lewej nodze. Ponadto twórcy podkreślają, że dopracowano zachowywanie się i fizykę piłki. Ma ona zachowywać się w pełni naturalnie przy kontakcie z piłkarzami. 

FIFA 15 trafi na PlayStation 4, Xbox One, komputery osobiste, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, PlayStatoin Vita oraz 3DSa. Wersje na nowe konsole oraz PC będą zaprojektowane w oparciu o nowy silnik graficzny Ignite. Premiera gry została zaplanowana na 25 września tego roku.

Written By
More from Patryk

Przegląd Microsoft: najciekawsze aplikacje i gry na Windows, Windows Phone i Xbox, odcinek 18

Firma Microsoft po raz kolejny prezentuje listę najciekawszych aplikacji na systemy Windows,...
Read More