FIFA 15 – autorzy prezentują pierwsze materiały z rozgrywki!

FIFA 15 pojawi się na wielu platformach, w tym PlayStation 4 oraz Xbox One. W sieci udostępniono nowe materiały wideo prezentujące rozgrywkę oraz oprawę graficzną.

Electronic Arts dysponuje aktualnie nowatorskim silnikiem Ignite.
Electronic Arts dysponuje aktualnie nowatorskim silnikiem Ignite.

Firma EA Sports udostępniła nowy materiał wideo prezentujący rozwój prac nad grą FIFA 15. Tematyką filmiku są zmiany w oprawie graficznej, które znajdą zastosowanie w najnowszej odsłonie niezwykle popularnej gry piłkarskiej.

W trakcie filmiku możemy zaobserwować w jaki sposób zostali zaprojektowani wirtualni zawodnicy. Narrator podkreśla, że ”tegoroczna gra wprowadza nową jakość grafiki”. Tradycyjnie otrzymamy uaktualnione składy drużyn, ale również dopracowane animacje twarzy. Do pomniejszych zmian warto zaliczyć jeszcze ślady trawy i błota na strojach naszych kopaczy, jak również w miarę płynnie działającą animację włosów oraz mimikę twarzy. Co więcej, autorzy gry zapowiadają trwałe zniszczenia na murawie boiska. Oznacza to mniej więcej tyle, że po ostrym wślizgu, wywrotce lub też faulu, murawa zostanie naruszona. 

FIFA 15 trafi na PlayStation 4, Xbox One, komputery osobiste, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, PlayStatoin Vita oraz 3DSa. Wersje na nowe konsole oraz PC będą zaprojektowane w oparciu o nowy silnik graficzny Ignite. Premiera gry została zaplanowana na 25 września tego roku.

Written By
More from Patryk

Konsola Xbox One z czterema grami Halo już w sprzedaży

Firma Microsoft z dniem dzisiejszym wprowadza na rynek kolejną edycję konsoli Xbox...
Read More