Fascynujący pokaz możliwości silnika graficznego Cry Engine

W sieci pojawiły się materiały wideo prezentujące dokonania programistów od grafiki komputerowej opracowanej przy użyciu silnika CryEngine. Oczywiście mowa tutaj o pracy studia Crytek.

Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.
Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.

Autorem poniższych nagrań wideo jest niejako Joakim Stigsson, który pracował w przeszłości nad superprodukcją, jaką było Crysis 3, aby teraz udzielać się również podczas prac nad Homefront: The Revolution. Ten ostatni tytuł przygotowywany jest z myślą o PlayStation 4 oraz Xbox One.

Przygotował on swoiste demo technologiczne środowiska, w którym na co dzień pracuje. Trzeba przyznać, że efekty jego pracy mogą spowodować niekontrolowany ”opad szczęki”, bowiem jakość oprawy graficznej robi wielkie wrażenie. Przede wszystkim mowa tutaj o dbałości o najmniejsze detale, warto zwrócić uwagę na przedmioty, w szczególności porcelanę czy meble oraz poziom ich wykonania.

Filmiki zostały zmontowane za dnia, jak również po zmroku. Oświetlenie robi wrażenie, zwróćcie uwagę również na odbicia w tafli wody (kałuże) – fenomenalnie to wygląda.

Autor podkreśla, że jest to typowa prezentacja nie powiązana z konkretnymi grami. Jeżeli jednak taki poziom oprawy graficznej jest możliwy do zrealizowania na podstawie silnika CryEngie, to z niecierpliwością czekam na zapowiedzi takich gier jak kolejny Crysis i druga część Ryse.

[dzięki – http://kotaku.com/custom-cryengine-3-environments-are-the-best-1675957712]

 

 

Written By
More from Patryk

Zobacz oficjalną okładkę Rise of the Tomb Raider

Firma Microsoftu udostępniła w sieci oficjalną okładkę gry Rise of the Tomb...
Read More