Far Cry 4 w 1080p i 30 klatkach na sekundę na konsolach nowej generacji

Autorzy gry Far Cry 4 ujawnili ostateczną rozdzielczość, w jakiej gra będzie działała na Xbox One oraz PlayStation 4. Tytuł uruchomimy w 1080p i 30 klatkach na sekundę.

Far Cry 4 to rozwinięcie znanej formuły rozgrywki z trzeciej części serii i udostępnienie większej zawartości.
Far Cry 4 to rozwinięcie znanej formuły rozgrywki z trzeciej części serii i udostępnienie większej zawartości.

Dyrektor kreatywny gry Far Cry 4, Alex Hutchinson uważa, że rozdzielczość w grach wideo nie jest aż tak istotna. Ten element produkcji nie sprzeda, ale w ostatnich miesiącach, a nawet latach, jest bardzo wiele nerwowych dyskusji na temat rozdzielczości w grach wideo.

Już wiemy, że Far Cry 4 zadziała w jakości 1080p i 30 klatkach na sekundę na obu konsolach nowej generacji. Hutchinson nie widzi jednak w wysokich rozdzielczościach niczego ciekawego. Jego zdaniem liczy się pomysł na gry wideo i ich świetna realizacja.

”Wydaje mi się to dziwne, że gracze z przyjemnością włączają produkcje retro z pikselami, ale rozdzielczość ma nagle jakieś wielkie znaczenie. Pytania o rozdzielczość są rzadkością. Pojawiają się tylko, jeśli mamy do czynienia z różnicami – gdy pojawia się pomysł, że jedna wersja jest ograniczana. Wydaje mi się, że konsole już dawno nie sprzedają się na tej zasadzie. Sprzedają się wrażenia z rozgrywki i ciekawe pomysły.” – OXM, Alex Hutchinson.

Far Cry 4 dostępny będzie na Xbox One oraz PlayStation 4 i komputer osobiste. Tytuł debiutuje już 18 listopada na rynku, czekamy z niecierpliwością.

[dzięki – http://www.totalxbox.com/82240/resolution-doesnt-sell-games-says-far-cry-4-dev-1080p-debate-is-a-weird-echo-chamber/]

Written By
More from Patryk

Games with Gold – oferta grudzień 2014

Firma Microsoft ujawniła informacje dotyczące grudniowej oferty Games with Gold. Gracze otrzymają...
Read More