Far Cry 4 – świat gry to nie tylko lokacja Kyrat

Far Cry 4 to kolejna odsłona znanej serii pierwszoosobowych strzelanin, za którą odpowiedzialny jest Ubisoft. W czwartej odsłonie odwiedzimy fikcyjne państwo Kyrat położone w mroźnych Himalajach, jednakże twórcy informują, że podczas rozgrywki przyjdzie nam opuścić to miejsce.

Far Cry 4 nie będzie za bardzo różnił się od poprzedniej odsłony, ale zostanie wzbogacony o kilka nowych elementów.

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Far Cry 4 nie będzie się za bardzo różnił od poprzedniej odsłony serii. Mimo tego jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów w tym roku. Ubisoft stara się jednak, aby widoczna była różnica między trzecią, a czwartą częścią Far Cry’a. Dzięki tym staraniom dostaniemy dość ciekawy tryb multiplayer, a także jak właśnie informują twórcy, odwiedzimy więcej niż jedno miejsce. Na ten temat wypowiedział się dyrektor kreatywny gry, czyli Alex Hutchinson.

„Główny trzon gry tworzy studio w Montrealu, ale pewne zadania wykonują zewnętrzne oddziały. Ubisoft Toronto oraz Ubisoft Shanghai pracuje aktualnie nad serią misji rozgrywających się w całkowicie nowym środowisku, które znajduję się poza światem gry. Niedługo postaramy się zaprezentować, to nad czym pracowali.”

Ponadto deweloper potwierdził, że za tryb wieloosobowy w grze Far Cry 4 odpowiedzialne jest Red Storm Entertainment, które pracuje również nad inną grą Ubisoftu, a mianowicie nad Tom Clancy’s The Division. Widać, że Ubisoft stara się, aby najnowsza odsłona serii Far Cry miała w sobie wszystko co najlepsze z trzeciej części oraz, żeby została wzbogacona o nowe, ciekawe elementy, które mają dawać jeszcze więcej frajdy z rozgrywki. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie po myśli twórców i Far Cry 4 pójdzie w ślady „trójki” powtarzając jej sukces.

Far Cry 4 zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz na Xboksa 360. Premiera gry zaplanowana jest na 21 listopada tego roku.

[dzięki- CVG]

More from Mikołaj Ciesielski

Premiera NBA Live 15 opóźniona

NBA Live 15 jest kolejną odsłoną wirtualnej koszykówki od EA Sports. Twórcy...
Read More