Fani przygotowują remake Resident Evil 2 na własną rękę

W sieci udostępniono bardzo interesujące wideo dotyczące amatorskiej, odświeżonej wersji Resident Evil 2.

Resident Evil to marka, która pojawiła się na wielu platformach i przez lata była uważana za najlepszy survival horror w branży.
Resident Evil to marka, która pojawiła się na wielu platformach i przez lata była uważana za najlepszy survival horror w branży.

Resident Evil 2 to wielki klasyk gatunku survival horror w branży gier wideo. Tytuł trafił na pierwsze PlayStation, jak również komputery osobiste. Od lat fani upraszają firmę Capcom o odświeżenie tego klasyka, ale prośby spełzają na niczym. Ambitni gracze zdecydowali się sami wykonać stosowny remake.

Resident Evil 2: Reborn, bo tak nazywa się cały projekt, otrzymał nawet pierwszy zwiastun. Co więcej, wersja alpha gry będzie dostępna już w najbliższy piątek. Za cały projekt odpowiada włoski zespół Invader Games, który sięgną po legendę z 1998 i radzi sobie z nią całkiem pozytywnie.

Autorzy poniższego nagrania obiecują, że chcą zmienić tak oprawę graficzną, jak również rozgrywkę. Ambitni fani chcą, aby tytuł odpowiadał bardziej dzisiejszym standardom. Klasyczna odsłona dziś wygląda dosyć archaicznie, ale nie można jej odmówić grywalności.

Resident Evil 2: Reborn od ambitnych fanów, jak oceniacie tę inicjatywę?

Written By
More from Patryk

Pierwszy oficjalny turniej w Pro Evolution Soccer 2016 odbędzie się 17 października na Poznań Game Arena

Jeżeli tylko wybieracie się na imprezę Poznań Game Arena i dodatkowo jesteście...
Read More