Fani gatunku jRPG łączcie się! Powstanie remake Final Fantasy VII?

Final Fantasy VII jest grą wydaną w 1997 roku na PlayStation, natomiast w 2012 roku doczekała się reedycji na komputery osobiste.  Okazuje się, że Squre Enix planuje wydanie remake’u tej gry na konsole PlayStation 4.

Square Enix jest wydawcą Final Fantasy od samego początku serii.

W sieci pojawiła się plotka, która podaje, że Square Enix planuje wydać Final Fantasy VII na najnowszą konsolę Sony, czyli na PlayStation 4. Ten sam informator, a dokładniej użytkownik forum NeoGaf o nicku Venderus twierdzi, że tytuł ten ma zadebiutować na rynku już w przyszłym roku. Zgodnie z jego wiedzą, więcej informacji na temat remake’u Final Fantasy VII Square Enix ma podać na przyszłorocznych targach E3. Japoński deweloper zdaje sobie sprawę z ciężaru i odpowiedzialności takiego projektu. Już od wielu lat fani marki proszą o reedycję legendarnej odsłony sprzed kilkunastu lat.

Niestety dla fanów Final Fantasy oraz japońskich gier RPG jest to tylko plotka, która nie została jeszcze przez nikogo potwierdzona. Jednak warto zauważyć, że dla Square Enix to doskonała okazja na to, aby ich sztandarowa seria wróciła na dobre tory i być może przekonała do siebie nowych graczy. Ponadto również dla Sony byłaby to dobra okazja, ponieważ w bibliotece PlayStation 4 znalazła by się jedna z najlepszych gier z serii Final Fantasy.

[dzięki- Kdramastars]

More from Mikołaj Ciesielski

Dontnod Entertainment zapowiedziało nową grę z gatunku RPG

Twórcy Remember Me oraz Life is Strange zapowiedzieli kolejną produkcję. Francuskie studio...
Read More