Fallout 4 na Xbox One swoje waży, ale nie aż tak dużo, jakbyśmy się spodziewali

Gra Fallout 4 zajmuje niecałe 30 GB danych. Jest to stosunkowo nie dużo, jak na dzisiejszej standardy gier wideo, które ważą o wiele więcej. Tak, czy owak, spodziewajcie się gry ogromnej.

W sieci pojawiły się informacje dotyczące gry Fallout 4, a dokładnie tego, ile miejsca na dysku konsoli Xbox One tytuł Bethesdy zajmuje. Okazuje się, że stosunkowo niewiele, szczególnie przez pryzmat innych, trochę mniejszych gier konkurencyjnych producentów. To ile w końcu zżera miejsca na dysku postapokalipsa od Bethesdy?

Gra Fallout 4 w wersji cyfrowej zajmie 28,12 GB, tak wynika z opisu produktu na stronie Xboksa. Musicie przyznać, że nie jest dużo, w szczególności porównując ją z wieloma innymi grami, które mogą zajmować nawet 50 GB, albo więcej. Najwyraźniej specjaliści ze studia Bethesdy zastosowali kompresję plików, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca na dyskach HDD konsoli Xbox One.

Problem ten dotyczy głównie tego, że dziś gry wideo faktycznie zajmują dużo miejsca i jeżeli tylko ktoś kupuje wersje cyfrowe, to po instalacji kilku tytułów może mu zabraknąć miejsca. Na rynku są oczywiście już wersje PlayStation 4 oraz Xbox One wyposażone w 1 TB pamięci, ale nie każdego stać na tego rodzaju luksus, bądź zmianę konsoli na nową. Bethesda wykonała fajny gest w stronę użytkowników konsol zmniejszając nieco wagę gry Fallout 4.

Ponadto należy wspomnieć, że Pete Hines z Bethesdy wypowiedział się na temat dodatków DLC, które nie będą ekskluzywne dla którejkolwiek platformy. W przeszłości firma stosowała takie zabiegi, ale Fallout 4 ma otrzymywać tę samą zawartość na każdej z platform w tym samym czasie. Studio zatem odpuszcza pomysł czasowej ekskluzywności dodatków DLC do gry, co również należy pochwalić.

Gra Fallout 4 debiutuje na rynku już z dniem 10 listopada na PlayStation 4, Xbox One oraz pecetach. Jesteście zainteresowani kupnem tej postapokaliptycznej ”przygody”?

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/fallout_3-deviantart.jpg”] [interaction id=”55f997b7f94584352d0729ff”]
Written By
More from Patryk

CD Projekt RED koncentruje się na rozgrywce, kwestia rozdzielczości jest zamknięta

Twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zdecydowali się poświęcić pozostały czas do...
Read More