Fallout 4 – Bethesda prezentuje technologię oraz silnik graficzny gry

Przedstawiciele firmy Bethesda opublikowali na oficjalnym blogu nowe informacje na temat gry Fallout 4. Dodatkowo zdecydowali się przybliżyć graczom silnik graficzny Fallout 4.

Producenci gry Fallout 4 podkreślają, że technologia w ostatnich latach bardzo ewoluowała i od premiery znakomitego The Elder Scrolls V: Skyrm bardzo dużo się zmieniło. Technologia graficzna została wzbogacona o nowe elementy, jak chociażby technologię zwiększającą liczbę dynamicznych świateł. Sam model renderowania zmieniono na tak zwany system Physical Based Rendering, w którym to odbicia generowane są w oparciu o fizyczne właściwości powierzchni.

Na oficjalnym blogu podkreślono również istotną rolę zmiennych warunków atmosferycznych oraz efekt dnia i nocy. Elementy te będą miały duży wpływ na wygląd gry, świata oraz konkretnych tekstur. Zastosowany został nowy system oświetlenia, który sprawdza się znakomicie. Bethesda ujawniła nowe funkcjonalności swojego silnika graficznego wykorzystywanego w grze Fallout 4, są nimi między innymi:

  • Oświetlenie powierzchniowe
  • Wygładzanie krawędzi TAA
  • Odbicia powierzchniowe
  • Efekt głębi ostrości bokeh
  • Zaawansowana mgła
  • Rozmycie obiektów w ruchu
  • Filmowe filtry kolorów
  • Niestandardowe cieniowanie skóry i włosów
  • Dynamiczny model obrażeń wykorzystujące teselację sprzętową
  • Cieniowanie w oparciu o właściwości fizyczne

Na poparcie tych słów w sieci zostały opublikowane zupełnie nowe screeny z gry w wysokiej rozdzielczości. Galeria poniżej powinna uzmysłowić graczom, z jak fajnym i przyjemnym graficznie tytułem będziemy mieli do czynienia. Gra w ostatnich dniach jest coraz częściej pokazywana przez nieoficjalne źródła, ale warto również rzucić okiem na systemowe grafiki. Fallout 4 wygląda dobrze i skrywa w sobie mnóstwo pięknych miejsc oraz tajemnic.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/fallout-4-engine-1.jpg”] [efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/fallout-4-engine-2.jpg”] [efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/fallout-4-engine-3.jpg”] [efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/fallout-4-engine-4.jpg”] [efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/fallout-4-engine-5.jpg”]
Written By
More from Patryk

Premiera The Evil Within została przyspieszona

W sieci pojawiły się oficjalne informacje na temat gry The Evil Within....
Read More