Fallout 3 nie trafi na PlayStation 4, ale Fallout 4 otrzyma mody na konsolach

Fallout 4 otrzyma możliwość modyfikacji na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. To bardzo miły gest ze strony twórców, ale możecie zapomnieć o grze Fallout 3 na PlayStation 4.

Fallout 4 ostatnio okrył się złotem i jest to jeden z najważniejszych newsów ostatnich miesięcy, a może i lat. Warto jednak pamiętać, że gra na Xbox One będzie wyposażona również w poprzednią odsłonę tej kultowej serii, czyli Fallout 3. Niestety, na PlayStation 4 gracze nie otrzymają możliwości zagrania w klasyczną już dziś ”trójkę”.

Na ten temat zdecydował się wypowiedzieć sam Pete Hines z Bethesdy, którzy na Twitterze odpowiedział jednemu z fanów, że na konsoli Sony nie będzie można rozegrać kampanii z gry Fallout 3. Oczywiście jest to związane z tym, iż Xbox One ma specjalny program wstecznej kompatybilności, czyli możliwości odpalania gier z Xboksa 360…a Sony nie zdecydowało się wprowadzić takiej możliwości w PlayStation 4.

Jeżeli mowa o modyfikacjach do gry Fallout 4, to będą one dostępne na PlayStation 4 oraz Xbox One, ale tylko i wyłącznie jako gotowe do pobierania pliki. Na konsolach stacjonarnych gracze nie otrzymają możliwości samodzielnego przygotowywania modyfikacji. Ten przywilej został zarezerwowany tylko i wyłącznie dla grających na komputerach osobistych, ale z pewnością decyzję taką podjęto z przyczyn technicznych. Na pecetach łatwiej jest przygotować odpowiedni mod, który później można migrować na konsole stacjonarne.

Gra Fallout 4 pojawi się na rynku już z dniem 10 listopada właśnie na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz pecetach. Jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji jest już bardzo blisko, cieszycie się?


 

[interaction id=”5620b8cb47771a9960eed7e8″]

Written By
More from Patryk

Titanfall 2 oficjalnie zapowiedziane, gra pojawi się na Xbox One, PlayStation 4 oraz PC

Dyrekcja Respawn Entertainment potwierdza prace nad grą Titanfall 2. Tytuł ma pojawić...
Read More