Facebook zakupił gogle Oculus Rift za 2 miliardy dolarów!

Oculus Rift to gogle wirtualnej rzeczywistości, które zostały sfinansowane na Kickstarterze. Właściciel portalu Facebook, Marc Zuckerberg, zakupił urządzenie za kwotę dwóch miliardów dolarów.

facebook-banner_0

Na oficjalnym blogu Facebooka pojawiła się szokująca informacja o tym, iż właściciel portalu, Marc Zuckerberg zainwestował 2 miliardy dolarów w kupno technologii Oculus Rift. Umowa składa się z 400 milionów dolarów w gotówce, 23,1 miliona firma odda w akcjach, a dodatkowe 300 milionów facebook zapłaci za osiągnięcie wyznaczonych celów przez Oculus Rift. Tego chyba nikt w branży się nie spodziewał. Co specjaliści zajmujący się mediami społecznościowymi mogą wiedzieć / chcieć od gogli wirtualnej rzeczywistości? Oto komentarz w tej sprawie, zamieszczony przez właściciela platformy, Marca Zuckerberga:

Misją Oculus VR jest umożliwienie doświadczenia niemożliwego. Ich technologia otwiera zupełnie nowy rodzaj doświadczeń. Rift jest długo oczekiwany przez społeczność graczy, także deweloperzy są zainteresowani tworzeniem na tę platformę.”

Informacja o przejęciu przez Facebooka projektu gogli VR zszokowała całą branżę. Firma z pewnością dopomoże zbudować markę samego produktu, rozpropagować go w gronie użytkowników platformy i szukać nowych inwestorów. Prezes firmy zapowiedział już, że wiąże spore nadzieje z rozwojem tej platformy. Tym nie mniej decyzja o wykupieniu Oculus Rift przyniosła już pierwsze, negatywne efekty. Twórca gry Minecraft na ten sprzęt natychmiastowo wycofał się z wspierania Rifta, tytuł został skasowany. Ilu jeszcze twórców wycofa się z tej inwestycji?

Oculus Rift to gogle poszerzające rzeczywistość. Po ich założeniu, gracz jakby ”przenosi” się do świata gry, będąc jego kolejnym elementem. Przy pełnej swobodzie ruchu głowy gracze są wstanie eksplorować i oglądać świat dookoła nich. Obraz jest wyświetlany osobno dla każdego oka, toteż wrażenia z rozgrywki są niesamowite. Najnowsza wersja urządzenia wyświetla obraz w rozdzielczości 1080p, a więc bardzo wysoką jakość. Wyobraźnia podpowiada mi wiele scenariuszy, ale trzeba się zastanowić czym dla Facebooka będzie Oculus Rift? Gadżetem wspierającym platformę społecznościową, czy może pełnoprawną platformą do gier?

Written By
More from Patryk

Arcania: The Complete Tale trafi na PlayStation 4

Firma Nordic Games zajmie się dystrybucją gry Arcania: The Complete Tale na...
Read More
  • Wow… Zastanawiam się czy to dobrze, czy źle… Czy będzie tak, że teraz pójdą mainstreamowo, skupią się na masowości przez co efekt końcowy będzie gorszy, czy firma dostanie odpowiedniego wsparcia i po prostu wyda szybciej pełnoprawny produkt. Sądząc po decyzji gości od Minecraft chyba jednak to pierwsze…