F1 2014 na PlayStation 4 i Xbox One w przyszłym roku, ale dlaczego?

Firma Codemasters postanowiła wypowiedzieć się na temat gry F1 2014, która w tym roku nie trafi do właścicieli PlayStation 4 oraz Xbox One. 

F1 2014 to w pełni licencjonowany tytuł firmy Codemasters, który trafi na konsole stacjonarne oraz PC.
F1 2014 to w pełni licencjonowany tytuł firmy Codemasters, który trafi na konsole stacjonarne oraz PC.

W zeszłym tygodniu zapowiedziano grę wyścigową F1 2014. Firma Codemasters ma w planach wydanie tego projektu jeszcze w tym roku na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz komputery osobiste. Konsole nowej generacji będą musiały poczekać do przyszłego roku, ponieważ studio pracuje aktualnie nad przeniesieniem gry na nowy silnik graficzny, który został zaprojektowany z myślą o PlayStation 4 oraz Xbox One. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się specjalista od kontaktu z mediami, oto jego komentarz w tej sprawie:

”My tworzymy grę nowej generacji! Najważniejsze jest to, przygotowujemy zupełnie nowy silnik dla tej produkcji. Całe doświadczenie gry zostało przygotowane od podstaw i dlatego nie ma możliwość, aby F1 2014 zadebiutowało w tym roku. Jednak możecie być pewni, że oprócz fizyki, sztucznej inteligencji oraz grafiki, gra zadebiutuje na początku sezonu F1 i otrzyma wiele cyfrowych aktualizacji przez cały rok!”

Codemasters przygotowywało nowy silnik graficzny od dłuższego czasu. Jeszcze przed oficjalną zapowiedzią GRID: Autosport gracze byli przekonani, że to właśnie wtedy zostanie on zaprezentowany. Miejmy nadzieję, że nowa jakość wyścigów F1 na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One zapewni nam doświadczenia na najwyższym poziomie.

W 2015 roku firma Codemasters przedstawi nowy tytuł z serii na platformy PlayStation 4, Xbox One i PC. Gra pojawi się w środku sezonu 2015, gracze będą więc mieli dostęp do cyfrowych aktualizacji, zgodnie z bieżącym stanem drużyn i występujących co tydzień zawodników.

Written By
More from Patryk

Watch Dogs – recenzja PlayStation 4

Watch Dogs to trzecioosobowa gra akcji z otwartym światem. Tytuł dostępny jest...
Read More