EVE: Valkyrie – fantastyczne materiały zaczerpnięty z technologii Unreal Engine 4

CCP Games udostępniło w sieci kolejne materiały z gry EVE: Valkyrie. Tytuł przygotowywany jest w oparciu o technologię Unreal Engine 4 z myślą o urządzeniu Project Morpheus.

EVE: Valkyrie będzie jedną z pierwszych gier, które wesprą urządzenia wirtualnej rzeczywistości. W tym przypadku będzie to Project Morpheus.
EVE: Valkyrie będzie jedną z pierwszych gier, które wesprą urządzenia wirtualnej rzeczywistości. W tym przypadku będzie to Project Morpheus.

Firma CCP Games, znana z produkowania futurystycznych gier z gatunku MMO, opublikowała w sieci kolejne materiały dotyczące EVE: Valkyrie. Tytuł zmierza na Project Morpheus, a więc urządzenie wspierające technologię wirtualnej rzeczywistości. Szpila początkowo miała być wspierana przez silnik Unity, z którego korzysta wielu twórców gier niezależnych. Dziś okazuje się, że autorzy gry zmieniają otoczenie i wybierają Unreal Engine 4. Efekty tego przedsięwzięcia mówią same za siebie, pierwsze obrazki opublikowane w sieci prezentują fenomenalny poziom wykonania. Informacja ta została przekazana podczas trwającego właśnie EVE Fanfest 2014. Warto również wspomnieć o Katee Sackhoff, która to wcieli się w rolę liderki pilotów Valkyrie. Katee zagrała w takich filmach jak Battlestar: Galactica, Riddick oraz Star Wars: The Clone Wars. 

EVE: Valkyrie jest ambitnym projektem, nad którym CCP Games pracuje już od dłuższego czasu. Rozmawiamy tutaj o kosmicznej strzelaninie, która koncentruje się na rozgrywkach wieloosobowych oraz pozwala wziąć udział w ogromnych bitwach galaktycznych. Rozgrywka ma charakter raczej symulacyjny, dlatego też autorzy gry kładą nacisk na odpowiednie przygotowanie gracza do prowadzenia statku kosmicznego. Akcja gry toczy się w dalekiej przyszłości, kiedy to cywilizacja ludzi założyła pomniejsze kolonie na wielu planetach. Co najważniejsze, o wyniku starcia ma decydować przygotowanie pilota, a więc umiejętności manualne. 

Poniżej możecie rzucić okiem na bardzo ciekawą galerię screenów z gry. Jest ona dowodem na to, jak sporo energii tkwi w technologi Unreal Engine 4. Udostępniliśmy Wam również zwiastun prezentujący fragment rozgrywki. EVE: Valkyrie może być pierwszym, bardzo ciekawym tytułem na wyłączność dla Project Morpheus, miejmy nadzieję, że się mu powiedzie.

[dzięki – AGB]

Written By
More from Patryk

Aktualizacja 2.0 do PlayStation 4, zwana inaczej Masamune

Sony udostępni kolejną, wielką aktualizację PlayStation 4. Zebraliśmy konkretne informacje na temat...
Read More