eSport to nie sport twierdzi szef stacji ESPN

Szef amerykańskiej sportowej stacji telewizyjnej postanowił wypowiedzieć się na temat uznania elektronicznych rozgrywek za prawowity sport. Nie spodziewajcie się błogosławieństwa od pana Johna Skippera, ponieważ twardo twierdzi on, iż eSportu nie można zaliczyć do kategorii sportu, jakim jest np. piłka nożna.

W tegorocznym turnieju Intel Extreme Masters w Katowicach, drużyna Virtus.pro złożona z polskich graczy wygrała rywalizacje w Counter Strike: Global Offensive.

Podczas czwartkowej konferencji Code/Media Series, która odbyła się w Nowym Jorku, John Skipper, czyli szef amerykańskiej sportowej stacji telewizyjnej postanowił wyrazić swoje zdanie na temat uznanie eSportu jako prawowitego sporu. Okazuje się, że pan Skipper nie uważa elektronicznej rywalizacji za prawdziwy sport i raczej swojego zdania nie zmieni. Skipper stwierdził, że eSport jest podobny do szachów i warcab gdzie jest to rodzaj rywalizacji, a eSport jest podobny do obu tych gier.

Co ciekawe jeszcze nie tak dawno, bowiem w lipcu tego roku na kanale ESPN3 transmitowane były mistrzostwa świata w Dotę 2 z okazji The International 2014. Finał tych zmaganiach relacjonowany był na wspomnianym kanale ESPN3, który jednak nie jest kanałem telewizyjnym, ale usługą sieciową, która służy do streamownia rozgrywek sportowych. Jak widać mimo tego, że pan Skipper nie uznaje eSportu jako prawowitego sportu, to i tak dołożył pewną cegiełkę, która być może będzie miała w przyszłości jakieś znaczenie dla rozwoju elektronicznej rywalizacji w gracz różnego typu.

[dzięki- Polygon]

Tags from the story
, ,
More from Mikołaj Ciesielski

Dying Light- do sieci trafił krótki, ale pełen akcji materiał

Dying Light to gra z gatunku survival horror, za którą odpowiedzialne jest...
Read More