Epic w przyszłym tygodniu zaprezentuje nową odsłonę Unreal Tournament

Unreal Engine 4 w akcji robi wrażenie!

Firma Epic Games zamierza wydać stosowne oświadczenie na temat przyszłości marki Unreal Tournament. Z dniem 8 maja otrzymamy nowe informacje w tej sprawie, dotyczące konsol nowej generacji.

Unreal Engine 4 to bardzo zaawansowana technologia graficzna, która została przystosowana do konsol nowej generacji.
Unreal Engine 4 to bardzo zaawansowana technologia graficzna, która została przystosowana do konsol nowej generacji.

Firma Epic Games zamieściła na Twitterze całkiem ciekawą informację dotyczącą klasycznej już marki Unreal Tournament. Gra jest nieobecna na salonach elektronicznej rozrywki od roku 2007, kiedy to Unreal Tournament 3 wprowadzał technologię Unreal Engine 3 na platformy PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Od tamtej pory minęło sporo czasu, a autorzy mocarnego silnika czwartej generacji zamierzają powrócić ze swoją legendarną strzelaniną akcji. Z dniem 8 maja, a więc w najbliższy czwartek, upublicznione zostaną świeże informacje na temat przyszłości tej marki. Najpewniej będzie to zapowiedź czwartej odsłony serii, ale nie powinniśmy dzisiaj na ten temat spekulować. Źródłem informacji jest zapytanie na portali Twitter, które spotkało się z natychmiastową odpowiedzią twórców gry. Współzałożyciel firmy Epic potwierdza, że w przyszłym tygodniu branża elektronicznej rozgrywki może spodziewać się świeżych informacji na ten temat. 

capture-20140503-120608

Warto w tym miejscu przypomnieć, czym jest wspomniana marka Unreal Tournament. Mowa tutaj o serii strzelanin wieloosobowych, która sięga jeszcze ubiegłego wieku. Gry jako pierwsze prezentowały możliwości kolejnych wersji silnika Unreal oraz zapewniały długie godziny wspaniałej zabawy. Dziś, w czasach gdzie multiplayer jest kluczem do sukcesu gry, marka została nieco zapomniana. Wydaje mi się jednak, że jej domniemana zapowiedź, mogłaby wprowadzić nieco zamieszania na rynku gier wideo. 

Jeżeli chodzi o silnik graficzny, to czwarta generacja środowiska Epic Games wygląda świetnie na pierwszych materiałach, które publikowano już jakiś czas temu w sieci. Firma liczy na  liczy na wsparcie również tych wielkich, czyli MicrosoftRocksteady,Irrational GamesNinja Theory, Arkane, Gearbox Software, Firaxis czy BioWare. Wszystkie wspomniane firmy mają już niejako pracować nad własnymi projektami, gdzie większość z nich to kompletnie nowe marki, korzystające w pełni ze wsparcia mocarnej technologii jaką jest Unreal Engine 4. Epic pracuje już nawet nad własnym, autorskim tytułem, jakim jest Fortnite, które szerzej zostanie zaprezentowane na nadchodzących targach E3 jak również GDC. Ja jednak oczekuję najbliższego czwartku z niecierpliwością, oby zapowiedzieli Turniej nowej generacji!

[dzięki – OGM]

Written By
More from Patryk

CDP.pl startuje z polską wersją PESLeague

Firma CDP.pl przygotowała świetną wiadomość dla wszystkich tych, którzy grają w grę...
Read More