Enemy Front – kilka minut rozgrywki z frontów drugiej wojny światowej

Enemy Front to pierwszoosobowa gra akcji utrzymana w klimacie drugiej wojny światowej. Gra jest produkowana w siedzibie CI Games, a w sieci został opublikowany świeży gameplay z tej produkcji.

Enemy Front to gra studia CI Games, które zaprosiło do współpracy zagranicznych twórców. Jest to przedstawiciel gatunku strzelanin, które powracają do okresu drugiej wojny światowej.
Enemy Front to gra studia CI Games, które zaprosiło do współpracy zagranicznych twórców. Jest to przedstawiciel gatunku strzelanin, które powracają do okresu drugiej wojny światowej.

Enemy Front to bardzo intrygujący tytuł, który jako jeden z niewielu powraca do okresu drugiej wojny światowej. Mowa tutaj o pierwszoosobowej strzelaninie, która zostanie wydana na komputerach osobistych, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Nad grą pracuje firma CI Games, znana chociażby z bardzo dobrej serii Sniper Ghost Warrior. W sieci opublikowano fragmenty z rozgrywki, które zabierają nas w sam środek konfliktu z pierwszej połowy XX wieku. Podczas gry wcielamy się w Roberta Hawkinsa, który jest amerykańskim korespondentem wojennym. Trafia do pogrążonej w wojnie Europy, po to, by relacjonować wszystkie wydarzenia. Jego priorytety zmieniają się jednak po tym, gdy na własne oczy widzi okrucieństwo hitlerowców, przez co decyduje się dołączyć do ruchu oporu. Enemy Front powstało na silniku CryEngine 3, który znany jest m.in z serii Crysis.

Rozgrywka jest raczej klasyczna, choć twórcy gry potwierdzają, iż gracz dostanie wolną wolę podczas eksploracji otoczenia. Chodzi tutaj o dwa style rozgrywki, a więc stealth oraz starcia w bliskim kontakcie. Jeżeli tylko zechcesz, będziesz mógł przechodzić kolejne etapy bez wzniecania alarmu, z drugiej strony jednak, zawsze można będzie się ratować otwartym ogniem. Oprawa graficzna jest schludna i prezentuje całkiem porządny poziom. Jest to zasługą mocarnego silnika, jakim jest CryEngine. Wspominaliśmy również o Edycji Kolekcjonerskiej gry, która pojawi się w naszym kraju. Enemy Front ukaże się 13 czerwca na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360.

Written By
More from Patryk

Sony tłumaczy powody opóźnienia premiery Driveclub

Koncern Sony zmuszony był opóźnić premierę gry wyścigowej Driveclub. Gra trafi na...
Read More