Electronic Arts zaprezentuje sześć nowych gier na E3

Electronic Arts zorganizowało ostatnimi czasy konferencję prasową, podczas której przedstawiono wyniki sprzedażowe gry Titanfall. Co więcej, firma wyjawiła swoje plany względem targów E3 w Los Angeles.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona popularnej serii gier RPG od studia BioWare. Jest to również debiut marki na konsolach nowej generacji.
Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona popularnej serii gier RPG od studia BioWare. Jest to również debiut marki na konsolach nowej generacji.

Firma Electronic Arts zorganizowało ostatnio konferencję dotyczącą ogólnej kondycji firmy oraz nadchodzącej przyszłości. Punktem pierwszym rozmowy był Titanfall, który został wydany na Xbox One oraz w późniejszym okresie na Xboksa 360. Tytuł osiąga zadowalające wyniki sprzedażowe, co więcej, firma EA podpisała nawet nową umowę z Respawn Entertainment, gwarantującą wyłączność nowej, silnej marki, tylko dla elektroników. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedało się 925 tysięcy egzemplarzy tej gry, co tylko utwierdza koncern w przekonaniu, że jest na nią ogromny popyt. Również wersja na Xboksa 360 radzi sobie całkiem nieźle.

Jeżeli chodzi zaś o inne tematy poruszone na wspomnianej konferencji, to był to plan prezentacji gier na targach E3 w Los Angeles. Jak powszechnie wiadomo, firma zamierza przywieźć ze sobą takie produkty jak Dragon Age III: Inkwizycja, 2014 Fifa World Cup Brazil, symulator The Sims oraz bardzo interesujące Star Wars: Battlefront. Jest to niezwykle ciekawy zestaw, ale EA dodaje, że do tych gier dołączy jeszcze kilka nowych, niemniej intrygujących pozycji. Pamiętajmy o tym, że na targach będzie nieobecna marka Battlefield, toteż koncern musi to czymś zastąpić. Powstałą lukę nie zapełni również Need for Speed, ponieważ gra jest aktualnie w fazie wczesnej produkcji. Czym więc może być tajemniczy tytuł? 

”Jeśli nie mamy Battlefielda, powstaje luka, którą trzeba wypełnić. Lukę zapełniamy poprzez nowe gry, takie jak FIFA: World Cup, UFC, symulator golfa, The Sims i Dragon Age. Daje to jakieś dwie trzecie zawartości, a resztę wypełni ta nowa, nieogłoszona gra.” – powiedział Andrew Willson, menadżer firmy Electronic Arts.

Elektronicy zaplanowali swoją konferencję na dzień przed otwarciem targów E3. Równo o godzinie 19 naszego czasu będziecie mogli ją obejrzeć już 9 czerwca. Nastąpi to zaraz po oficjalnej konferencji firmy Microsoft. Jakimi grami jesteście najbardziej zainteresowani?

Written By
More from Patryk

Obcy: Izolacja – zobacz jak projektowano sylwetkę Obcego

Obcy: Izolacja to pierwszoosobowy survival horror, który zmierza na konsole nowej generacji,...
Read More