Electronic Arts twierdzi, że Battlefield 4 odniósł sukces

Battlefield 4 jest grą zaprojektowaną przez studio DICE z gatunku fps. Gra została skrytykowana przez recenzentów pod kątem niedopracowania i wielu błędów. Wydawca gry, koncern Electronic Arts przyznaje jednak, że gra okazała się sukcesem.

xbox-one-and-ps4-logo-banner_625x245

Battlefield 4 jest już kilka miesięcy po premierze, tym nie mniej gra jest wciąż sukcesywnie łatana przez kolejne patche. Problemy z grą studia DICE zaczęły się zaraz po jej premierze, frustracja fanów sięgała granic, toteż twórcy pracowali z potem na czole celem wyeliminowania kolejnych problemów z rozgrywką. Serwis informacyjny Rock,paper, shotgun miał okazję porozmawiać z włodarzami Electronic Arts. Ich zdaniem sytuacja Battlefield 4 jest już opanowana, a sama gra odniosła spory sukces, jaki zakładano sobie przed jej premierą. Oczywiście wydawca bije się w pierś, ale robi to dość subtelnie, przyznając się do oczywistych błędów i zapewniając wsparcie projektu w przyszłości. Oto komentarz EA w tej sprawie, mówił chief creative officer, niejaki Rich Hilleman:

”Im więcej klientów masz, tym bardziej słychać szum wokół gry. Zrobiliśmy pewne rzeczy źle, wiemy o tym. Naprawimy je. (…) Nie zaakceptuję jednak podejścia – i nie sądzę, by miała je większość naszych klientów – typu “to zła gra, żałuję że ją kupiłem”. Nie o tym teraz rozmawiamy. Myślę, że mamy do czynienia z postawą “Zrobiliście grę, którą lubimy. Lubilibyśmy ją nawet bardziej, gdyby nie miała problemów”. Wiele z nich możemy naprawić, robimy to i będziemy robić.”

Battlefield 4 jest dopiero na początku drogi. Oceny gry są na poziomie 80 punktów (komputery osobiste) i 86, jeżeli rozmawiamy o PlayStation 4. Generalnie są to bardzo wysokie oceny, zważywszy na fakt wielu błędów, irytujących glitchy i pomniejszych wpadek. Na dzisiejszym rynku próżno szukać gry o podobnej charakterystyce, co może tłumaczyć opieszałość twórców. 

Written By
More from Patryk

Co z ofertą PlayStation Plus na maj 2015?

Ostatnio na niemieckim blogu PlayStation pojawiła się oferta PlayStation na maj 2015...
Read More