Electronic Arts. tłumaczy problemy z Battlefield 4

Battlefield 4 jest jedną z największych, najlepiej wyglądających gier aktualnie na rynku. Gra spod dłuta DICE wprowadziła ogromne zmiany do rozgrywki wieloosobowej, ale czwarta część cyklu nie ustrzegła się masy błędów. Co na to wydawca w postaci Electronic Arts?

Battlefield4-1 duży

Battlefield 4 był jedną z tych gier, na którą gracze czekali z wywieszonym ”językiem”. W sieci publikowano kolejne materiały z rozgrywki, zdjęcia i spoty promocyjne. Napompowany balonik pękł, gdy okazało się, że gra jest wypełniona błędami, które wpływają na negatywny odbiór produktu. Nie zrozumcie mnie źle, gra jest rewelacyjna, silnik Frostbite 3.0 pokazuje pazurki, a sam produkt wygląda fenomenalnie, ale ilość pomniejszych wpadek jest zatrważająca. Głos w sprawie zabrał sam wydawca, mocarne Electronic Arts, któremu najwyraźniej wstyd za wpadki swojego utalentowanego studia DICE, które od lat serwuje nam kolejne części tej serii. Jak się okazuje, wydawca był pewien, że gra jest ukończona w pełni, a błędy zostały wyeliminowane – mylił się. Według Patricka Soderlunda, wiceprezesa firmy, przedstawiciele Electronic Arts. byli „przekonani”, że gra jest gotowa, bazując na przeprowadzanych przed premierą testach. Oto stanowisko giganta w tej sprawie, które wygłoszono na radzie nadzorczej:

„Bazując na naszych testach wykonywanych przed premierą i wynikach z bety, byliśmy przekonani, że gra jest gotowa do premiery. Zaraz po wylądowaniu Battlefield 4 na rynku, zaczęły do nas napływać informacje o problemach zgłaszanych przez społeczność graczy i zespół deweloperski szybko podjął działania, by naprawić sytuację. (…) Podejmujemy aktualnie szereg kroków, które pozwolą nam dokładnie ocenić, co tak naprawdę się stało i wykorzystać tę wiedzę w procesie tworzenia naszych przyszłych projektów, tak by podobne problemy już nigdy się nie powtórzyły”

Batllefield 4 wychodzi z zamieszania obronną ręką, ponieważ radość jaką przynosi milionom graczy jest zrozumiała. Gra jest potężnym narzędziem, które gwarantuje setki godzin wspaniałej zabawy. Jak Wy się zapatrujecie na kondycję dzieła DICE, wyłapaliście jakieś ciekawe błędy?

Written By
More from Patryk

Oferta gier PC, Xbox 360, PlayStation 3 w sieciach sklepów Biedronka

Biedronka ponownie udostępni ciekawą ofertę gier na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz...
Read More