Electronic Arts potwierdza platformy docelowe dla FIFA 15

W sieci pojawiły się informacje na temat platform, na których będzie dostępna gra FIFA 15. Najwyraźniej w grę zagrają wszyscy, z wyjątkiem właścicieli Wii U.

Electronic Arts dysponuje aktualnie nowatorskim silnikiem Ignite.
Electronic Arts dysponuje aktualnie nowatorskim silnikiem Ignite.

Podczas tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo zaprezentowano graczom kolejną odsłonę serii FIFA. Teraz Electronic Arts, wydawca gry, postanowiło potwierdzić na jakich platformach gra ma się ukazać. Dostępne będzie kilka wersji, ale niestety zabraknie edycji na Nintendo Wii U.

FIFA 15 trafi na PlayStation 4, Xbox One, komputery osobiste, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, PlayStatoin Vita oraz 3DSa. Wersje na nowe konsole oraz PC będą zaprojektowane w oparciu o nowy silnik graficzny Ignite. Pozwoli on na jeszcze dokładniejsze modelowanie sylwetek piłkarzy, lepszą fizykę rozgrywki, oraz najzwyczajniej pisząc, generuje wyższej jakości grafikę.

Najnowsza odsłona FIFY na starszych konsolach zostanie zaprojektowana w oparciu o znany nam już silnik, który wspierał poprzednie części gry. Nie wszystkie funkcje będą dostępne dla tej wersji gry. FIFA 15 nie pojawi się na Nintendo Wii U, ale na konsolach przenośnych i owszem. Poprzednia odsłona gry była krytykowana za ograniczenie się do aktualizacji składów oraz koszulek. Lista dostępnych platform pominęła również PlayStation 2 oraz urządzenia mobilne.

FIFA 15 trafi do sprzedaży już 23 września w Ameryce Północnej, a 25 września będzie dostępna w Europie. Poniżej jedyny jak dotąd opublikowany zwiastun gry.

Written By
More from Patryk

Star Wars Battlefront – DICE pracuje nad darmowymi dodatkami

Studio DICE pracuje aktualnie nad kolejnymi darmowymi dodatkami DLC do gry Star...
Read More