Electronic Arts interesuje się kupnem CD Projekt RED?

W sieci pojawiły się zaskakujące nowinki na temat zainteresowania Electronic Arts studiem CD Projekt RED odpowiedzialnym za grę Wiedźmin 3: Dzki Gon.

Dziś w internecie pojawiła się szokująca informacja o tym, jakoby firma Electronic Arts miałaby być zainteresowana kupnem rodzimego studia CD Projekt RED. Redakcja DSOgaming otrzymała informację od zaniepokojonego pracownika CD Projekt RED, który miał wyjawić, jakoby w firmie pojawili się przedstawiciele Electronic Arts. Skoro rodzimy producent aktualnie ma spokojniejszy okres i nie wydaje teraz gier, to spotkanie na tak wysokim szczeblu może mieć tylko jeden cel – kupno studia przez amerykańskiego wydawcę.

Ile w tym prawdy? Już teraz Marcin Momot z CD Projekt RED zdecydował się odpowiedzieć na to pytanie na Twitterze. Zaprzeczył on tym gorącym spekulacją jednocześnie podkreślając, że w firmie nawet nie rozmawia się o takich sprawach. Zdaniem Marcina Momota tajemniczy informator ma ”większą wiedzę”, aniżeli sam założyciel studia, Marcin Iwański, który nawet nic nie wiedział o takim spotkaniu. Najprawdopodobniej takie rozmowy i spotkanie nie miało miejsca.

CD Projekt RED faktycznie, nie wydaje teraz większych gier, ale przyspieszy z pewnością prace nad grą Cyberpunk 2077. Czy w takim wypadku rodzimy producent chciałby rozmawiać z zagranicznym koncernem o tak dużych transakcjach? Wątpię w to, ale warto trzymać rękę na pulsie i przyglądać się kondycji REDów.

Electronic Arts posiada w swoich szeregach wiele utalentowanych ekip z DICE oraz BioWare na czele. Czy ten koncern potrzebuje CD Projekt RED? Jak ten ”zakup” Electronic Arts wytłumaczyłoby właśnie twórcom Dragon Age? Na dzień dzisiejszy jest to tylko gdybanie, ale plotka z pewnością podniosła ciśnienie wielu z Was, czyż nie?

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/witcher-3-deviant-art.jpg”]

[interaction id=”55f6f74ecfb503701d3e13d5″]

Written By
More from Patryk

Trochę nowych informacji o zbrojach, walce oraz umiejętnościach w Wiedźmin 3: Dziki Gon

W sieci pojawiły się nowe wypowiedzi twórców na temat systemu walki gry...
Read More
  • Jarek Blakowski

    TYLKO NIE TO!!!!!!!
    Przecież oni zniszczą CDPR!!!!
    CDPR nie potrzebuje takich aliansów, sami sobie doskonale radza , i niech tak zostanie.